Молдова оцінює збитки від окупації Придністров'я Росією

10:52, 21.01.2018
Молдова оцінює збитки від окупації Придністров'я Росією

Андріан Канду планує пред'явити Москві рахунок на мільярди.

Молдовська влада планує залучити авторитетних юристів для оцінки збитку від військової присутності Росії в Придністров'ї.

 

Про це заявив спікер парламенту Молдови Андріан Канду в інтерв'ю латвійському виданню Latvijas Avize.

 

За його словами, Москві можуть пред'явити рахунок, який буде вимірюватися в мільярдах доларів.

 

"Ми маємо намір найняти міжнародну юридичну фірму щоби підрахувати збитки, завдані через російську присутність в Придністров'ї протягом 25 років. Рахунок (до РФ) буде вимірюватися мільярдами доларів", - заявив пан Канду.

 

Спікер парламенту Молдови наголосив, що не має сумніву у коректності вжитку терміну "окупація". Він також повідомив, що у Придністров’ї, за підрахунками молдовської влади, перебувають 2000 російських військових-окупантів, які проводять спільні навчання із так званою придністровською армією. "Росія порушила міжнародне право", - заявив політик.

 

"Російські військові підрозділи є загрозою для безпеки, оскільки це незаконна військова присутність, така ж, як у Абхазії, Південній Осетії і Східній Україні", - сказав Канду.

 

Він додав, що молдовська влада намагається обговорювати це питання на міжнародному рівні і сподівається, що його піднімуть в ООН.

 

Зауважимо, у серпні 2017 року постійний представник Молдови при ООН Віктор Морару повідомив в секретаріат ООН про намір країни винести окремим пунктом на розгляд ГА ООН питання про "повне виведення іноземних збройних сил з території Республіки Молдова".