У Щецині демонтували пам'ятник подяки радянській армії

17:35, 20.11.2017
У Щецині демонтували пам'ятник подяки радянській армії

Комунальники Щецина розбирали пам'ятник подяки радянській армії кілька днів поспіль.

Пам’ятник подяки Радянській армії повністю розібрали у центрі польського міста Щецин. Протягом найближчих декількох днів демонтують також цоколь.

 

Про це повідомили у щецинській міській адміністрації, передає "Польське Радіо" у понеділок.

 

«З середи триває розбір пам’ятника. Нині демонтовано колону, протягом найближчих днів буде розібрано фундамент монумент», - сказала речниця міської адміністрації Щецина Сильвія Циза-Сломська.

 

Вона додала, що «під час демонтажу забезпечили барельєфи та частини скульптури». Міська влада сповістила, що фігурні композиції та герби міст у 2018 році будуть виставлені у південно-східній воєнній частини Центрального цвинтаря у Щецині.

 

На місці буде також інформація про історію пам’ятника.

 

«Після ремонту це буде простір для жителів міста з лавками та зеленими насадженнями, Також там проводитимуть виставки та заходи. Це буде продовження Квіткової алеї», - додала Циза-Сломська.

 

Влада Щецина планує також розібрати ще один радянський монумент - Пам’ятник тим, хто підкорив Щецин. Однак термін його демонтажу поки не обрано.

 

Зауважимо, що 21 жовтня у Польщі набув чинності закон про знесення радянських пам'ятників у рамках програми декомунізації країни. Закон торкнеться понад 200 пам'ятників солдатам Червоної армії.