Українці можуть замовити довідку МВС про відсутність судимості онлайн

18:34, 25.09.2017
Українці можуть замовити довідку МВС про відсутність судимості онлайн

(Скріншот Арсена Авакова)

Міністерство внутрішніх справ вводить новий онлайн-сервіс – замовлення довідки про відсутність судимості для громадян України.

 

Про це повідомив міністр МВС Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook  в понеділок.

 

"Послуга, яка забирала десятки годин, була "розсадником" корупції, викликала злість і обурення – трансформована у два кліки і посмішку на вашому обличчі", – пише Аваков.

 

За словами міністра, послуга буде доступна безкоштовно і в режимі 24/7.

 

Отримати готову довідку можна в будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації.

 

«Сьогодні вже працює 153 СЦ по всій країні, і ця система весь час розвивається», - відзначає пан Аваков.

 

Міністр МВС також навів покрокову інструкцію:

 

Ви заходите на сайт mvs.gov.ua або hsc.gov.ua, вибираєте спосіб зареєструватися, скориставшись електронним цифровим підписом або IDBank. (Клік 1).

 

 

Заповнюєте електронну форму, вказавши, в якому із сервісних центрів МВС (зі списку) вам зручно забрати готову довідку. (Клік 2).

 

Відправляєте форму.

 

 

«Все, ваша заявка обробляється та формується в автоматичному режимі. Потім ви отримуєте повідомлення на електронну пошту, що документ готовий, приїжджаєте і забираєте», - запевняє Арсен Аваков.

 

За словами міністра, жителі сільської місцевості можуть отримати довідку про відсутність судимості в мобільному Сервісному центрі, який обслуговує їхній район.

 

За даними МВС,  довідку про несудимість отримує близько 800 тис. чоловік в Україні щорічно. Адже її необхідно надати під час працевлаштування, для участі у тендері, всиновленні, оформленні громадянства, відновленні втрачених документів  тощо.