Художника Сергія Якутовича поховають на Байковому кладовищі

17:23, 28.06.2017
Художника Сергія Якутовича поховають на Байковому кладовищі

Сергій Якутович був видатним митцем як і його батьки. (Фото Ольги Годованець)

Знаменитого українського митця, художника-графіка Сергія Якутовича поховають на Байковому кладовищі Києва у четвер, 29 червня.

 

Про це повідомляє арт-центр Ya Gallery  на своїй сторінці у Facebook  в середу.

 

«Хочемо повідомити, що проститися з Сергієм Якутовичем можна завтра, 29 червня. Об 11:00 розпочнеться служба в церкві Святого вознесіння на Байковому кладовищі (Київ), після чого відбудеться поховання на 33-ій ділянці», - повідомляє арт-центр.

 

Поминальний обід розпочнеться о 13:00 за адресою вул. Шовковична, 1.

 

Зазначимо, що видатний художник Сергій Якутович помер на 65-му році життя в ніч на вівторок.

 

Протягом кількох років після смерті дружини й сина Якутович багато хворів.

 

«От і закінчився Рід талановитих художників Якутовичів... Неймовірної високої культури і простоти був цей чоловік – Сергій Якутович. Вічна пам’ять, пане художнику!», - пишуть добрі знайомі померлого.

 

Сергій Якутович народився в 1952 році в Києві. Його батько, Георгій Якутович був видатним українським графіком середини ХХ століття, відомий також роботою в кіно, зокрема над фільмом "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова.

 

Мати Сергія, Олександра Павловська, теж була художницею. Вона намалювала безліч ілюстрацій для дитячих книжок.

 

Видання роману Ліни Костенко "Берестечко", ілюстроване Сергієм Якутовичем, було визнано найкращою ілюстрованою і художньо оформленою книжкою, представленою на виставці-ярмарку у Ашгабаді.

 

Серед творчих здобутків Сергія Якутовича – плідна праця у сфері книжкової та станкової графіки, кінематографу й театрального мистецтва.

 

Сергій Якутович також був головним художником у фільмі Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу». Працював над такими фільмами, як «Ще як були ми козаками», «Втрачений рай», «Тарас Бульба» Володимира Бортка.

 

В останні роки життя Якутович відзначився своєю роботою як художник-постановник фільму «Поводир».

 

Якутович мав звання народного художника України, був лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка, членом Національної спілки художників України, членом-кореспондентом Академії мистецтв України.