Пам'ятники козакам в Україні «заговорили» голосами зірок, фото
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні. >>
19 лютого - День Державного Герба України. (Фото: Телеграм Генеральний штаб ЗСУ)
Україна відзначає День Державного Герба 19 лютого,– одного з трьох головних символів державності.
Як інформує УМ, про це 19 лютого нагадує Генеральний штаб ЗСУ у Телеграм.
Саме цього дня у 1992 році було офіційно затверджено Малий державний Герб України, один із трьох офіційних символів нашої держави. Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира Великого, князя Київського.
Тризуб об’єднує українських громадян, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської збройної агресії - він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.
У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали.
Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
Російська агресія в Криму і на сході України та повномасшатбне вторгнення розпочалися із намагань знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
Тризуб об’єднує українських громадян, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України - він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.
Як повідомляла УМ, Курській операції ЗСУ 6 місяців: Генштаб звітує про результати.
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні. >>
Історія України — це тисячолітня боротьба українців за право мати свою незалежну державу та право бути вільним народом. Упродовж всієї своєї історії Україна була об'єктом агресивної політики московії, сутність якої полягала у знищенні української нації. >>
Вандал зруйнував 59 надмогильних бетонних пам’ятників на місці поховання воїнів інтернаціоналістів – Українських Січових Стрільців та воїнів Української Галицької Армії - на території старого кладовища у Стрию. >>
11 березня 130 років тому в с.Мельники на Черкащині народився Василь Чучупак - військовий і громадський діяч часів Української революції, головний отаман Холодноярської Республіки (1895-1920). >>
Біографічна драма «Киснева станція» виходить 10 квітня в український прокат. >>
У ніч з 4 на 5 березня 1950 року терміново розробляється «План чекістсько-військової операції по захопленню чи ліквідації „Вовка“» (Романа Шухевича), котрий затвердили заступник міністра держбезпеки УРСР В. Дроздов і представник МГБ СРСР генерал-лейтенант П. Судоплатов.Водночас був створений операти >>