Військо під захистом Богородиці. Як Покрова допомагала воїнам УНР, УПА й оберігає ЗСУ
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Славне козацтво шанувало це свято і вважало Покрову своєю заступницею. (Фото: Музей Гетьманства)
Музей Гетьманства у Києві запрошує відвідувачів разом відзначити Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День Захисників і Захисниць України у неділю, 1 жовтня.
Як інформує Україна молода, про це йдеться на сторінці Музею Гетьманства у соцмережах.
«Для нас, українців, є свята, які мають велике смислове значення не залежно від того чи людина віруюча чи ні. Одне з них - Покрови Пресвятої Богородиці, що вважається покровителькою і захисницею християнського люду від ворогів.
Славне козацтво шанувало це свято і вважало Покрову своєю заступницею, пізніше навіть виникне термін «козацька Покрова», - йдеться у дописі.
Історики наголошують, що сьогодні це ще більш значимий для нас день, адже це День Захисників і Захисниць України.
Саме завдяки їм ми можемо вільно вивчати і обговорювати історію та традиції українського народу, жити і працювати у своїй країні, розбудовувати власну державу!
Тому з вдячністю та шаною до кожного, хто захищав і захищає українську державність ми підготували та проведемо ряд заходів присвячених Покрові», - зауважили у Музеї.
Отже, з 1 жовтня діятиме міні-виставка "Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво".
Також 1 жовтня о 14.00 – кандидат історичних наук Панченко В.О. прочитає лекцію "Козацька Берегиня".
Тоді як14 жовтня о 14.00 відбудеться тематична екскурсія завідувачки відділом експозиції Павлишин М.Г. «Покрова Богородиця – захисниця козацького війська».
Для шкільних груп пропонують цікаву та веселу пізнавальну гру-змагання «Козацький герць».
Як повідомляла «УМ», окрім основних експозицій у Музеї Гетьманства організовано виставку відомих українських художників, які зображали історію козацької слави.
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Розкопки унікального для Східної Європи об’єкту — залишків майстерні з виготовлення смальти (з неї робили мозаїки) для Успенського собору лаври, завершилися в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Ця майстерня була побудована майже 1000 років тому. >>
Жахливий вересень 1941 року. На зміну окупантам московії в столицю України ввійшли окупанти з гітлерівської Німеччини. >>
У рамках офіційного візиту Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького до США, 23 вересня, американська сторона передала культурні цінності, викрадені росією, які походять з тимчасово окупованих територій України. >>
Цій скульптурі майже 1000 років і вона опинилась під загрозою знищення російськими окупантами. Евакуація супроводжувалась вибухами КАБів. >>
Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село. >>