Директор Національного Музею Історії України поїхав у закордонне відрядження і не повернувся
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Видав за власні кошти (спадщину з Канади) біля ста тисяч примірників таких книг, як: “Історія УПА”, “Євген Коновалець”, чотири книги Дмитра Донцова, та ін (Фото: Wikipedia)
Пішов з життя письменник та громадський діяч Михайло Стасюк – українцю-патріоту був 91 рік.
Як інформує УМ, про це повідомляє Львівська обласна організація НСПУ та у Національна спілка письменників України у Фейсбуці.
Михайло Стасюк – автор чотирьох романів: «Смерч сатани», «Могили в океані», «Люди з кременю і світла» та «І сходить багряне сонце».
Народився письменник 5 лютого 1932 року у селі Куропатники на Тернопільщині.
Під час затримань української інтелігенції радянською владою у 1972-1973 роках був арештований КДБ. Причиною стала політична діяльність Стасюка та його книжка оповідань «Ой летіли лелеченьки», видана в 1970 році. Після тримісячних допитів письменника випустили на свободу за браком доказів.
Активну політичну діяльність Стасюк відновив у 1989 році. Письменник зібрав близько 3000 підписів за статус української мови, які надіслав до Верховної Ради УРСР. Створив та очолив товариство «Просвіта» в місті Винники на Львівщині.
З 1990 року займався видавництвом політичної літератури: за власні кошти видав близько ста тисяч примірників книжок «Історія УПА», «Євген Коновалець», чотири книги Дмитра Донцова. Того ж року заснував у Києві з групою політиків та науковців всеукраїнський політичний журнал «Державність».
Був делегатом від Львівської області на перших двох з’їздах Народного Руху України.
Як повідомляла УМ, відійшов у засвіти дисидент та автор самвидаву Євген Пронюк.
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Неготовність України до повномасштабної війни з північним сусідом, системна криза з мобілізацією, мало не тотальне ухиляння від мобілізації й масові СЗЧ, колаборація чималої кількості українців з ворогом, мародери у владі, які грабують свою країну в час війни >>
23 лютого 1917 року в російському Петрограді сталася неординарна подія: революція, яку назвали Лютневою, скинула царя Миколу ІІ, який одразу ж зрікся престолу. >>