«Скіфське золото»: скарби Криму повернулися до України з Нідерландів, фото
В Україну повернулося «Скіфське золото» — протягом девʼяти років експонати зберігалися в Нідерландах. >>
Обміління Дніпра в районі острова Хортиця. (facebook.com/n.z.hortica)
Обміління Каховського водосховища внаслідок підриву росіськими терористами Каховської ГЕС відкрило історикам вже понад 1 тисячу археологічних знахідок у береговій зоні острова Хортиця у Запоріжжі.
Острів розташований трохи нижче за греблю ДніпроГЕС, ця місцина постійно досліджується археологами протягом останніх місяців.
Як інформує Україна молода, про це сказав науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи заповідника "Хортиця" Анатолій Волков у ефірі "Громадського радіо".
"Ми враховуємо як знахідки і дрібні уламки кераміки розміром, наприклад, декілька сантиметрів. Якщо так усе разом рахувати, то вже понад 1 тис. знахідок ми знайшли. Тут враховані як уламки, про які я розповів, так і монети, кулі, пряжки, ґудзики тощо. Тобто це не коштовні речі, але це матеріал, який несе історичну інформацію – про культурний побут давнини, про військові події", – розповів пан Волков.
Нагадаємо, що наприкінці червня на раніше затопленій ділянці берега заповідника "Хортиця" виявили унікальний старовинний човен, якому не менше ніж 300 років.
Пресслужба заповідника зазначила, що такі човни в давньоруському поселенні використовували для риболовлі й інших промислів, місцевих перевезень, а також для обслуговування переправ.
За станом збереженості деревини фахівці припускають, що вік човна може сягати і 500 років, але також наголошують, що для точного датування необхідний радіовуглецевий аналіз.
В Україну повернулося «Скіфське золото» — протягом девʼяти років експонати зберігалися в Нідерландах. >>
Україна юридично встановила чисельність жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років. Відбулося це через 32 роки після проголошення незалежності України та на 90 році після скоєння самого злочину. >>
Сьогодні, 22 листопада день пам'яті Михайла Максимовича, одного з найосвідченніших людей ХІХ ст. >>
Музей Алларда Пірсона в Нідерландах та Міністерство культури домовились про повернення «скіфського золота» в Україну. >>
Після перемог під Сталінградом у вищих військових колах обох воюючих країн зрозуміли: тепер черга Донбасу, який ось уже два роки був повністю окупований. >>
Пішла з життя на 98-му році легендарна діячка УПА, волинянка Ганна Зелена (Абрамчук). Жінка була головною героїнею фільму "Шлях поколінь". >>