У Познані відновлено могилу підполковника УНР Володимира Василіва
У Познані відбулося відновлення поховання підполковника УНР Володимира Василіва. >>
Анджей Дуда відзначив роль військових Армії УНР. (facebook.com/prezydentpl)
Президент Польщі Анджей Дуда вшанував пам’ять воїнів Української Народної Республіки на православному цвинтарі у Варшаві з нагоди 103-ї річниці «Дива на Віслі».
Польський лідер поклав квіти до пам’ятного знаку воїнам УНР та став на одне коліно перед полеглими українцями - учасниками Варшавської битви.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Канцелярія президента Польщі у соцмережах в ніч на вівторок.
Анджей Дуда відзначив роль військових Армії УНР, які у 1920 році пліч-о-пліч із польською Армією допомогли Польщі захистили незалежність сусідньої держави і завдали нищівної поразки Червоній армії.
«Ми тут, щоб схилити голови в знак шани перед співвітчизниками, які загинули, захищаючи Батьківщину. Але ми теж тут, на цьому місці, щоб воїни бачили ціну оборони Батьківщини, ціну яку платиш за свободу», - наголосив президент Польщі.
Зауважимо, що в історії цей вирішальний епізод радянсько-польської війни називають «Диво на Віслі». Тоді спільна перемога зупинила наступ Червоної армії в Європі.
Нині Польща є одним із найвідданіших союзників України в її опорі повномасштабній російській агресії. Польща надала прихисток мільйонам українських біженців і допомагає українським військовим в обороні держави.
Нагадаємо, Варшавська битва тривала з 13 по 25 серпня 1920 року і закінчилась переконливою перемогою польського війська, що фактично вирішило результат російсько-польської війни і змусило Росію підписати принизливий для неї Ризький мирний договір.
Спільна польсько-українська перемога 15 серпня 1920 року під Варшавою над армією більшовиків, що увійшла в історію під назвами Варшавська битва або “Диво над Віслою”, захистила Європу від навали більшовиків і зараз зміцнює партнерство між Україною та Польщею.
Українськими військами у цій битві командував генерал-хорунжий Армії УНР Марко Безручко.
У Познані відбулося відновлення поховання підполковника УНР Володимира Василіва. >>
У Батурині, у Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», презентували постійно діючу виставку «Пилип Орлик. >>
В Україну повернулося «Скіфське золото» — протягом девʼяти років експонати зберігалися в Нідерландах. >>
До дня пам’яті жертв Голодомору у 1932-33 роках Міністерство внутрішніх справ передало у Національний музей Голодомору-геноциду 1022 справи періоду голоду на території України у минулому столітті. >>
Пам'ятник став центральною фігурою меморіалу, присвяченого українським захисникам, які загинули в боротьбі проти російських окупантів. >>
Україна юридично встановила чисельність жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років. Відбулося це через 32 роки після проголошення незалежності України та на 90 році після скоєння самого злочину. >>