Директор Національного Музею Історії України поїхав у закордонне відрядження і не повернувся
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Ось як на одному зі столичних заводів закінчують виготовлення Герба для щита Батьківщини-матері. (facebook.com/radiosvoboda.org)
Добігає кінця виготовлення державного герба України - Тризуба, яким планують замінити герб СРСР на щиті монументальної київської скульптури "Батьківщина-Мати".
Герб виготовляють на одному із заводів Києва.
Як інформує Україна молода, світлини з заводу оприлюднило видання "Радіо Свобода".
«Ось як на одному зі столичних заводів закінчують виготовлення Герба для щита Батьківщини-матері. Він має замістити радянські серп і молот.
Конструкцію «обварюють», потім будуть шліфувати і за близько 10 днів вона буде готова, оцінює директор заводу», - повідомляють журналісти.
Відомо, що розмір тризуба - 7,5 метри на 4,5 метри. З трьох проєктів було обрано той, у якого були виступи по краях, щоб тризуб не здавався плоским.
Раніше проєкт «Тризуб Батьківщини» презентувало Міністерстві культури та інформаційної політики
Як повідомляла «УМ», Держінспекція з архітектури та містобудування України видала дозвіл на ремонт щита "Батьківщини-Матері" в Києві.
Влада стверджує, що на оновлення монумента не будуть витрачені кошти з державного бюджету. Заміну радянського символу на український фінансує великий бізнес. Вартість проєкту — 28 млн гривень.
Згідно із заявою групи "Метінвест" від 19 липня, тризуб буде виготовлено зі сталі "Запоріжсталі", "Азовсталі" і ММК імені Ілліча. Для оновлення символу на підприємстві "Запоріжсталь" відновили марку сталі, з якої було виготовлено сам монумент.
За оцінками експертів, декомунізація «Батьківщини-матері» має завершитись до Дня Незалежності 2024 року.
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Неготовність України до повномасштабної війни з північним сусідом, системна криза з мобілізацією, мало не тотальне ухиляння від мобілізації й масові СЗЧ, колаборація чималої кількості українців з ворогом, мародери у владі, які грабують свою країну в час війни >>
23 лютого 1917 року в російському Петрограді сталася неординарна подія: революція, яку назвали Лютневою, скинула царя Миколу ІІ, який одразу ж зрікся престолу. >>