Чутлива тема: у Варшаві Сибіга домовлявся про ексгумацію жертв Волинської трагедії
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
Кам’яна Могила, або The Stone Tomb – унікальна пам’ятка геології і археології світового значення, розташована у Запорізькій області неподалік Мелітополя. (Фото з відкритих джерел)
Російські окупанти виставили у окупованому Криму експонати, викрадені з історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що під Мелітополем на Запоріжжі.
Виставку із 120 археологічними артефактами з музею «Кам’яна Могила» загарбники відкрили у кримському музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський».
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Центр національного спротиву.
Зазначається, що у січні 2023 року призначена окупаційною адміністрацією «директорка» музею «Херсонес Таврійський» олена морозова повідомляла, що з Криму виїхала делегація, щоб вивчити фонди заповідника «Кам’яна могила».
Аналогічні процеси відбуваються і з Бердянським художнім музеєм, з якого окупанти вже почали вивозити найбільш цінні картини, додають у Центрі нацспротиву.
Міістерство культури та інформаційної політики України втратило контакт із колективом музею «Кам’яна Могила» ще минулого року.
Нагадаємо, що росіяни вивезли до Криму 15 тисяч експонатів Херсонського художнього музею перед його деокупацією Силами Оборони України.
Центр Національного Спротиву наголошує, що усі колаборанти, причетні до викрадення українських культурних цінностей, понесуть покарання.
Як повідомляла «УМ», біосферний заповідник «Асканія-Нова» у Херсонській області опинився під контролем окупантів лише у березні 2023 року. Росіяни призначили свою адміністрацію і перереєстрували заповідник відповідно до російських законів.
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Розкопки унікального для Східної Європи об’єкту — залишків майстерні з виготовлення смальти (з неї робили мозаїки) для Успенського собору лаври, завершилися в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Ця майстерня була побудована майже 1000 років тому. >>
Жахливий вересень 1941 року. На зміну окупантам московії в столицю України ввійшли окупанти з гітлерівської Німеччини. >>
У рамках офіційного візиту Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького до США, 23 вересня, американська сторона передала культурні цінності, викрадені росією, які походять з тимчасово окупованих територій України. >>
Цій скульптурі майже 1000 років і вона опинилась під загрозою знищення російськими окупантами. Евакуація супроводжувалась вибухами КАБів. >>