Книга мертвих: у Єгипті знайшли унікальний папірус Вазірі

17:12, 21.01.2023
Книга мертвих: у Єгипті знайшли унікальний папірус Вазірі

У Єгипті знайдений сувій папірусу з стародавніми текстами (Фото: Egypt Independent)

Генеральний секретар Вищої ради старожитностей Мостафа Вазірі у День єгипетських археологів заявив, що у Єгипті знайшли 16-метровий папірус із текстами з «Книги мертвих». Ця знахідка була першою за останні сто років.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Egypt Independent.

 

Сувій знайшли в археологічній зоні Саккара – це перша знахідка повного папірусного документа за століття. 

 

Артефакт реставрували у лабораторії Єгипетського музею в Тахрірі та назвали «папірусом Вазірі».

 

 

Вазірі сказав, що папірус уже переклали і згодом його виставлять у Єгипетському музеї. Поки що знахідку не показали громадськості.

 

Відкриття 16-метрового папірусу може пролити нове світло на вірування стародавніх єгиптян про перехід у загробний світ, пише  Arkeonews.

 

Нагадаємо, «Книга мертвих» – це збірка похоронних текстів часів стародавнього Єгипту, що містить гімни та заклинання, щоб допомогти померлому в загробному житті. 

 

«Книгу мертвих» найчастіше писали ієрогліфічним або ієратичним шрифтом на сувої папірусу та ілюстрували символами, що зображували померлих і їхню подорож у загробне життя. Папірус із заклинаннями вкладали у гробницю – це було поширено у період Нового царства приблизно з 1500 року до нашої ери.

 

Перші тексти з "Книги мертвих" були знайдені у регіоні Саккара. Це величезний некрополь стародавньої єгипетської столиці Мемфіс, об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, де збереглися десятки пірамід, місць поховання тварин і стародавніх коптських християнських монастирів.

 

Як повідомляла УМ, раніше у Єгипті археологи знайшли мумії з золотими язиками.