Медсестра УПА Катерина Данів-Гаврилів померла на Прикарпатті у віці 102 роки

12:08, 14.09.2022
Медсестра УПА Катерина Данів-Гаврилів померла на Прикарпатті у віці 102 роки

Медсестра й зв’язкова УПА Катерина Данів-Гаврилів 11 серпня зустріла свій 102-й день народження. (Фото: Фейсбук Наталія Салига)

На Прикарпатті на 103 році життя відійшла у засвіти повітова провідниця Українського повітового Хреста, медсестра УПА на псевдо «Зелена», Катерина Данів-Гаврилів.

 

Як інформує УМ, про це повідомила повідомила адміністраторка спільноти «Івано-Франківська станиця Братства ОУН-УПА» Наталія Салига у Фейсбуці.

 

«13 вересня, на 103-му році життя відійшла у засвіти повітова провідниця Українського повітового Хреста, член ОУН, медсестра УПА, жінка-борець Катерина Данів-Гаврилів (псевдо “Зелена”). З відходом у засвіти Катерини Олексіївни відійшла і ціла епоха історії нашого краю. Але її приклад незламності духу, сили в боротьбі буде надихати і супроводжувати нас – покоління національно свідомих українців», – написала пані Наталія Салига.

 

Катерина Данів-Гаврилів народилась на Львівщині у робітничій родині. У 1936 році переїхала до сестри у Варшаву, де працювала у крамниці «Гуцульська штука». У Польщі відвідувала медичні курси та вступила у гурток ОУН.

 

«06.1941 переїхала до м. Львів. Машиністка окружного провідника ОУН (б) у м. Стрий А. Пасічника, зв’язкова Стрийського окружного проводу ОУН (б). Виготовляла листівки, вела архів проводу, переносила естафети», – повідомили в Івано-Франківській станиці Братства ОУН-УПА.

 

Переслідування НКВС почалися у 1947 році, коли медсестра переїхала у Сколівський район.

 

«Щоб уникнути арешту часто змінювала місце проживання. Згодом зуміла перейти на легальне становище, 14.05.1950 вийшла заміж за сільського учителя Михайла Гавриліва. Народила трьох дітей: Любомира, Зіновія та Уляну», – додають в Івано-Франківській станиці.

 

Остаточно сім’я переїхала у Болехів, де Катерина Данів-Гаврилів працювала на місцевому лісокомбінаті понад 20 років.

 

11 серпня жінка зустріла свій 102-й день народження.

 

Як повідомляла УМ, в Ріо-де-Жанейро 16 липня у віці 96 років пішла у засвіти видатна українська письменниця Віра Вовк.