Державна архівна служба України припинила дію всіх угод з білоруссю

16:39, 21.06.2022
Державна архівна служба України припинила дію всіх угод з білоруссю

Україна розірвала з Білоруссю дію усіх угод у галузі архівної справи

Україна розірвала дію всіх угод із білоруссю у архівній справі, оскільки остання сприяє широкомасштабному вторгненню росії на наші території та у відповідності до політики просування подальшої міжнародної ізоляції.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє у Фейсбуці Державна архівна служба.
 
Зазначається, що враховуючи активне сприяння республікою білорусь вторгненню росії в Україну, 8 червня 2022 року втратили чинність такі міжнародні договори України міжвідомчого характеру:
 
—Угода про співробітництво між Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України і Головним архівним управлінням при Раді Міністрів республіки білорусь, здійснена 22 квітня 1992 року.
 
—Протокол про спільні проєкти Державного комітету архівів України і Департаменту з архівів та діловодства Міністерства юстиції республіки білорусь, здійснений 18 вересня 2008 року.
 
«Перспективи налагодження будь-якої двосторонньої співпраці з білоруською стороною у галузі архівної справи відсутні. Дія цих документів припинена відповідно до рішення, про яке 20 червня 2022 року Укрдержархів поінформувало Міністерство закордонних справ України»,- ідеться в повідомленні.
 
Також наголошується, що за ініціативи голови Укрдержархіву Анатолія Хромова на початку квітня 2022 року Державна архівна служба ініціювала підготовку в установленому порядку денонсації міжнародних договорів міжвідомчого характеру, укладених з білоруським архівом.
 
Державна архівна служба України звернулася до іноземних партнерів підтримати ініціативу українських архівістів і розірвати двосторонні міжнародні міжвідомчі угоди з "бєлархівом" та архівними установами пособника держави-агресора.
 
Підкреслюється, що у порушення вимог загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, рівноправності і взаємності, білоруська сторона підтримує війну росії проти України, внаслідок якої під загрозою втрати опинилися документи Національного архівного фонду України, які є культурними цінностями України.
 
Зокрема, вже постраждали від обстрілів будівлі державних обласних архівів в Харкові, Миколаєві, архівного відділу у Лисичанську Луганської області.
Окрім того, непоправною втратою є знищені внаслідок пожежі 12 тисяч документів архівного відділу УСБУ Чернігівської області про репресії проти українського народу часів сталінського тоталітарного режиму.
 
За інформацією Укрдержархівслужби, в районних відділах деокупованих регіонів Київської області пошкоджено приміщення архівів, знищено обладнання, комп’ютерну техніку, прикладом є архівні відділи в Бородянці, Бучі, Іванкові, Ірпені, Макарові.
 
Відомо також про наявність загрози незаконного переміщення або включення до архівного фонду росії документів українських архівів, що перебувають на окупованій території, як це відбулося у 2014 році, коли рф окупувала територію АР Крим та м. Севастополя.
 
Як приклад, документи з архівного відділу Волновахи вивезено до раніше окупованої території Донбасу. Також під загрозою втрати для України документи Державного архіву Херсонської області.
 
Як повідомляла УМ, депутати Київської міської ради більшістю голосів позбавили столицю республіки білорусь місто Мінськ статусу міста-побратима Києва.