Сталінський терор проти української інтелігенції: «Справа Спілки визволення України»
У Києві, в Музеї видатних діячів української культури, проходить знакова виставка «Справа СВУ: страсна весна 1930-го». >>
Російська історіографія вважає офіційною датою заснування Сімферополя 1784 рік в часи правління російської імператриці Катерини ІІ.
День міста Сімферополь відзначається в першу неділю червня: цього року цей день припадає на 7 червня. Російська історіографія вважає офіційною датою заснування Сімферополя 1784 рік в часи правління російської імператриці Катерини ІІ, однак багато істориків заперечують право цієї дати вважатися роком заснування міста.
Жителів Сімферополя привітав з Днем міста п'ятий президент України, лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко у неділю.
Як інформує «Україна молода», вітання Порошенко оприлюднив у Facebook.
Зокрема, Порошенко зазначив, що попри те, що день народження Сімферополя святкують протягом останніх 236 років, справжня історія набагато глибша.
"Перше античне скіфське поселення на території сучасного Сімферополя виникло ще у ІІІ столітті до н.е. Тож якби того не прагнула царська, радянська, а нині і російська пропаганда, Сімферополь - це більше ніж 236. До 1784 року, до вторгнення Російської імперії містоносило прекрасне кримськотатарське ім’я Акмесджіт. Тоді, як і зараз, російські загарбники хотіли стерти з пам'яті людей славну історію Білої Мечеті. Але я точно знаю – їм це зробити не вдасться!", - написав лідер «ЄС».
Порошенко опублікував відео подій 26 лютого 2014 року, коли громада Сімферополя виступила проти захопленої окупантами Верховної Ради Криму.
"Понад 10 тисяч кримських татар і кримчан інших національностей тоді прийшли під будівлю кримського парламенту. Вони заявили, що Крим – це Україна, та не дали Москві показати бажану для них картинку совкової одностайності, ніби Крим добровільно попросився до Росії. Ні, не просився", - наголосив п'ятий президент.
На момент його приїзду до Сімферополя (28 лютого 2014-го) Верховна Рада Криму уже не працювала. "Вона була оточена так званими "зеленими чоловічками" - військовими РФ і ланцюгом осіб в камуфляжі, які називали себе кримською самообороною. Вони координувались офіцерами спецслужб РФ. Я бачив їх на власні очі. Згадуючи цей день, я пишаюся поведінкою кримчан, які в умовах російського вторгнення підходили і чітко висловлювали мені свою підтримку", - розповів Порошенко.
Сімферополь, або Акмесджіт вже понад шість років переживає російську окупацію, нагадав Порошенко.
"Незважаючи на те, що питання звільнення Криму зникло з порядку денного нинішньої влади, ми не дамо забути про кримчан. Ми вас любимо, ми про вас пам'ятаємо, ми боремося за об’єднання нашої великої української родини", - підкреслив нардеп.
Росія анексувала Крим у березні 2014 року.
Як повідомляла "УМ", Україна пропонує Росії зустритися в Гаазі щодо Криму.
У Києві, в Музеї видатних діячів української культури, проходить знакова виставка «Справа СВУ: страсна весна 1930-го». >>
11 липня польський Сейм ухвалив державним святом: днем пам'яті "жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки". >>
На Конотопщині відбулася визначна культурно-історична подія — презентація науково-історичних видань «Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст.» та «Сповідні розписи церков міста Конотоп другої половини XVIII ст.». >>
«Людина — це найвеличніша з усіх істот. Людина — це найнещасніша з усіх істот. Людина — це найпідліша з усіх істот. Як тяжко з цих трьох рубрик вибрати першу для доведення прикладом» >>
У День Героїв відбулося відкриття виставки «Мазепа. >>
Археологи виявили в давньоримському місті Помпеї останки чотирьох людей, в тому числі дитини, які намагалися за допомогою меблів заблокувати двері спальні і захиститися від виверження Везувію. >>