Росія підозрює українців у причетності до розмішення фото Гітлера у «Безсмертному полку»

17:45, 16.05.2020
Росія підозрює українців у причетності до розмішення фото Гітлера у «Безсмертному полку»

Слідчий комітет Росії порушив кримінальні справи через фото Гітлера в онлайні "безсмертного полку"

Слідчий комітет Росії порушив кримінальні справи через фото Гітлера і низки нацистських злочинців, які з'явилися в онлайні "безсмертного полку", проти чотирьох росіян, серед підозрюваних також є громадяни України та Естонії.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє слідчий комітет Росії.

 

4 громадянина Росії стали фігурантами кримінальних справ про реабілітацію нацизму через фотографії Адольфа Гітлера, Генріха Гіммлера та інших нацистських злочинців, розміщених на сайті акції "безсмертний полк".

 

Кримінальні справи порушені проти Данила Симонова з Пермі, Андрія Шабанова з Самари, Дениса Воронцова з Волгограда, а також В'ячеслава Круглова з Ульяновська.

 

У СК відзначають, що Круглов у 2017 році був засуджений за "злочин екстремістського характеру", а в 2018 - за крадіжку. У фігурантів проведено обшуки, їх допитують слідчі.

 

 "Крім того, в рамках попереднього слідства встановлено інші епізоди аналогічних злочинів. Серед причетних до реабілітації нацизму є і громадяни іноземних держав, зокрема - України та Естонії", - сказав представниця СК РФ Світлана Петренко.

 

 
 
 
Як повідомляла УМ, у 2020 році через епідемію коронавірусу щорічна акція "безсмертний полк" у Росії проводилася онлайн - будь-який бажаючий міг завантажити на сайті фото родичів-ветеранів, після чого вони показувалися в інтернеті, по телебаченню і на медіа-екранах у форматі віртуальної ходи.
 
 
В онлайні були розміщені кілька фотографій нацистів, підписані вигаданими іменами.
 
 
Президент РФ Путін скасував парад Перемоги і акцію "Безсмертний полк" через пандемію коронавірусу. День перемоги перенесуть на пізнішу дату. Поки як варіанти розглядають 24 червня чи 3 вересня.