У Львові демонтують стелу радянського Монумента Слави

15:52, 19.02.2018
У Львові демонтують стелу радянського Монумента Слави

Стела Монументу Слави у Львові перебуває в аварійному стані.

Роботи з демонтажу 30-метрової стели Меморіалу Слави розпочнуть на вулиці Стрийській у Львові найближчим часом.

 

Про це заявив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко під час прес-конференції у понеділок.

 

"Галицька районна адміністрація при обстеженні виявила, що частина елементів конструкції цього комплексу перебуває у аварійному стані. Ми замовили дослідження Львівської політехніки щодо стану ключових конструкцій і згідно з висновками, загальний стан несучих конструкцій – аварійний, і вони підлягають демонтажу", - заявив Москаленко.

 

Відзначається, що Меморіал складається з трьох елементів: тридцятиметрового бетонного пілону, облицьованого гранітною плиткою, бронзової центральної групи та масивної залізобетонної стели, центр ансамблю складає скульптурна група з фігур радянського воїна і "Батьківщини-матері".

 

 За словами Москаленка, демонтажні роботи планують розпочати цієї весни, точна вартість протиаварійних робіт наразі невідома. 

 

"Уже цієї п’ятниці, після прийняття рішення про демонтаж, ми зможемо розпочати протиаварійні роботи по цій стелі, яка становить небезпеку. Буде замовлена спеціальна огорожа, щоб це місце було безпечним для людей", - сказав заступник мера Львова.

 

Як повідомляла «УМ», 15 лютого представники правих організацій розбили плити та напис "переможцям над нацизмом" на Монументі Слави у Львові. Замість відбитого напису, активісти фарбою написали "пам’ятник окупантам".

 

За інформацією Українського інституту національної пам’яті,  Монумент Слави є "пам’ятником, присвяченим опору та вигнанню нацистських окупантів з України, а тому, відповідно до закону, не є символікою комуністичного тоталітарного режиму та не підлягає обов’язковому демонтажу".