На Дніпропетровщині відкопали двох прадавніх баб

20:00, 03.11.2017
На Дніпропетровщині відкопали двох прадавніх баб

Унікальні кам'яні статуї перевезли до Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького.

Науковці знайшли під час археологічних розвідок дві унікальні кам'яні статуї у полях П'ятихатського району Дніпропетровщини. Одна з них належить до скіфської доби і датується V століттям до нашої ери, друга ще давніша – епохи енеоліту, або раннього бронзового віку.

 

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

 

Зазначається, що кам'яні витвори пращурів збереглися добре і, за словами фахівців, мають важливе значення для науки.

 

Знахідки вже перевезли до Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького. Колекція кам'яних статуй тут становить тепер 98 експонатів, серед яких нові – одні з найдавніших.

 

"Рання енеолітична стела відірвана від свого комплексу. Ми не знаємо, до якого кургану чи поховання вона належала. А втім, для вивчення цієї монументальної культової скульптури це важливо. Скіфська знахідка дуже цікава, тому що у нас небагато в музеях, всього шість, скіфських статуй зберігається", – розповіла науковий співробітник історичного музею Дніпра Дар'я Романчук.

 

На одній зі знайдених брил можна розгледіти обриси голови, що переходять в плече. А також проглядається рука, що йде за спину. Фахівці стверджують, що це дуже рідкісний екземпляр з елементами іконографії.

 

Крім того, поруч із однією зі стел було знайдено крем'яну скребачку – знаряддя праці доби енеоліту.