На війні загинув режисер монтажу проєкту «Реальна історія» Олег Сарело, фото
Режисер монтажу проєкту "Реальна історія" Олег Сарело загинув на фронті. >>
Нардепи, члени оборонного комітету ВР Сергій Рахманін і Роман Костенко. (Фото з ФБ-сторінки Сергія Рахманіна)
Генеральний штаб ЗСУ не збирається знижувати мобілізаційний вік з 60 до 50 років. Це складне питання навряд чи вирішиться у найближчій перспективі.
Як інформує Україна молода, про це розповів нардеп і член комітету ВР з нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін в інтерв'ю «УП».
За його словами, якщо подивитися на демографічну ситуацію в Україні, то можна побачити, що людей середнього і старшого віку у нас в рази більше, ніж молоді.
Тому, якщо викреслити цих людей з мобілізаційного ресурсу, то тилові й допоміжні частини просто будуть недоукомплектовані.
«Генеральний штаб вважає, що поки що, на жаль, так питання не стоїть. Хоча й окремі офіційні представники Міністерства оборони, і окремі представники Генерального штабу висловлювалися за те, щоб знизити цю планку до 55 років чи навіть до 50. Але поки що вони не готові говорити про те в осяжній перспективі», - пояснив пан Рахманін.
Зауважимо, що на початку вересня набрала необхідну кількість голосів петиція на сайті президента про зниження мобілізаційного віку з 60 до 50 років. Тепер вона очікує на розгляд Володимира Зеленського.
Народний депутат, полковник СБУ Роман Костенко вважає, що мобілізаційний вік має бути від 20 до 50 років, щоб бійці мали змогу ефективно виконувати завдання.
«Якщо ми хочемо нормально забезпечувати бойові частини, щоб люди йшли здорові та могли виконувати бойові завдання, це має бути віковий діапазон 20–50 років», – вважає пан Костенко.
Як повідомляла «УМ», днями в Україні відбувся перший централізований обмін повістками в електронному вигляді. Повістки були згенеровані Реєстром військовозобов'язаних та автоматично надійшли до серверів "Укрпошти".
Режисер монтажу проєкту "Реальна історія" Олег Сарело загинув на фронті. >>
Президент України Володимир Зеленський оприлюднив дані, що з 24 лютого 2022 року загинуло 43 тисячі українських військових. >>
Розшук колишнього співробітника ФСБ та бійця Російського добровольчого корпусу Іллю Богданова, який із 2014 року воював на боці України, розпочали столичні правоохоронці. >>
Тіла 502 полеглих оборонців з Донецького, Луганського та Запорізького напрямків, а також з території рф повернули в Україну. >>
До 100 тисяч військових Україна могла втратити загиблими за майже три роки повномасштабного вторгнення росії, ще близько 400 тисяч солдатів могли отримати важкі поранення. >>
Із селища Копанки Харківської області Третя штурмова бригада вибила російських окупантів та взяла у полон рашистських бійців. >>