Людина-легенда: на війні поліг військовий фотограф Руслан Ганущак, фото
Військовий фотограф і оператор, військовослужбовець Збройних сил України з Івано-Франківська Руслан Ганущак з позивним "Остап" - .загинув на фронті. >>
Анастасії Мініцькій лише 17 років.
Унікальний захисний матеріал для ЗСУ винайшла київська школярка. За основу взяли пористий алюміній, раніше вже розроблений у КПІ для військових цілей, і далі почали його вдосконалювати.
Як інформує УМ, про це повідомляє ТСН.
Анастасії Мініцькій всього 17 років. Дівчина почала цікавитися точними науками ще у 9 класі. Наступним кроком стало навчання у Київській малій академії наук, де дівчина обрала секцію матеріалознавства.
Вона випускниця київського технічного ліцею і вже займається винаходами – в одній з лабораторій КПІ. Разом зі своїм наставником дівчина вже може похвалитися досягненням – вона винайшла унікальний матеріал, який буде дуже корисним для військових.
Настя пояснює, що працює над матеріалом для захисних споруд, які можна було б швидко зібрати-розібрати, щоб вони були легкі та міцні водночас. За основу взяли пористий алюміній, раніше вже розроблений у КПІ для військових цілей, і далі почали його вдосконалювати.
“Коли оцей матеріал нам показали, його теж хотіли розроблювати як домфірующий елемент – він міг використовуватися при вибухах і все інше – він легкий і гарна міцність”, – пояснив завідувач навчально-наукової лабораторії кріогенної техніки фізико-математичного факультету НТУ Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського” Олег Козленко.
Наступним етапом у винахідників став підбір наповнювачів для покращення властивостей алюмінію. А саме – зробити його ще більш легким, пластичним, а головне – міцнішим та надійнішим. Щоб у разі удару його було складніше зруйнувати.
“Ми використовуємо пористий зразок алюмінію, який до цього отримували у лабораторії, вставляємо у камеру екструдера і далі засипаємо полімер у вигляді гранул, проходить крізь шнек, який як частинка, яка крутиться і створює тиск, під яким полімер проходить до камери, нагрівається і під тиском проходить крізь пористий зразок. І він отримує просочення, ми отримуємо ось такий от зразочок”, – каже дослідниця Анастасія Мініцька.
За словами школярки, коли розміновують різні території, стикаються із вибухонебезпечними предметами і їх підривають, то цей матеріал може бути корисним, щоб забезпечити додатковий захист людям. Тобто, якщо використовувати поверх бронежилетів, то це зможе значно зменшити травмування.
Винахід, у створенні якого брала участь Анастасія, вже подали на патент. Дівчина мріє спробувати його у польових умовах. Якщо буде потрібно – то дослідники його потім допрацюють.
Як повідомляла УМ, студент КПІ здобув «золото» на науковому конкурсі у Мексиці за винахід нафтового адсорбенту.
Військовий фотограф і оператор, військовослужбовець Збройних сил України з Івано-Франківська Руслан Ганущак з позивним "Остап" - .загинув на фронті. >>
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
Відкриття STEM-простору і медіацентру, а також встановлення на центральній площі великого телеекрана внесли знакові корективи у життя Знам’янської громади, що на Кіровоградщині. >>
Під час однієї з масових атак рф по Україні український пілот винищувача F-16 встановив рекорд зі збиття ворожих ракет. Він знищив шість крилатих ракет противника за один бойовий виліт. >>
Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово “бусифікація” словом 2024 року. Неологізм, який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою, перебував в центрі суспільної уваги року, що минув. >>
На фронті 28 грудня 2024 року загинув музичний редактор відомого кулінарного шоу "МастерШеф" та інших проєктів Антон Вовк. >>