Командувач Сил ТРО Плахута запевняє, що після Євромайдану бився на фронті

15:36, 12.02.2024
Командувач Сил ТРО Плахута запевняє, що після Євромайдану бився на фронті

Генерал-майор Ігор Плахута. (Фото з відкритих джерел)

Новопризначений командувач Сил територіальної оборони Ігор Плахута запевняє, що залишається вірним присязі та народу України і повідомив, що після повномасштабного вторгнення рф воював на різних ділянках фронту.

 

Як інформує Україна молода, позицію Плахути наводять Сили тероборони ЗСУ в соцмережах у понеділок, після того, як суспільство обурило призначення на цю посаду генерал-майора, який керував Внутрішніми військами МВС під час Євромайдану.

 

«Завжди був і залишаюся вірним Українському народові, і для мене найвище завдання – захищати нашу державу і незалежність України у Великій Війні. Впевнений, зможемо досягти Українських цілей – всі разом!

 

Із честю прийняв наказ очолити Сили територіальної оборони ЗСУ Збройних сил України.

 

З перших днів повномасштабної війни знаходився на фронті, безпосередньо на передовій, в тому числі на складних напрямках. Обіймав посаду заступника Командувача Сил спеціальних дій Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Також майже рік виконував обов’язки заступника командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця», - заявив новий командувач Сил ТрО.

 

Генерал-майор зазначив, що особисто керував підготовкою та обороною міста Куп’янськ під постійним вогневим тиском противника.

 

"Здійснював керівництво підготовкою рубежів оборони та їх фортифікаційного обладнання, побудовою оперативного рубежу оборони, відсічних рубежів та кругової оборони міста. Займався організацією та керівництвом діями з формування та підготовки резервів для операцій на передовій, що забезпечили нашим військам перевагу в боротьбі з агресором.

 

У стислі терміни організовував та здійснював керівництво заходами щодо створення та підготовки резервів ОСУВ Хортиця, ОТУ Лиман, ОТУ Соледар та здійснював керівництво їх діями під час виникнення загроз у визначених смугах оборони. Вдячний усім, хто бʼєтьсязарадиУкраїнивСилахоборонинашоїдержави! ЗавждизалишаюсявірнимПрисязі!" - підсумувавПлахута.

 

ДОВІДКА «УМ»

 

У 2005–2008 роках Плахута служив командиром Окремої президентської бригади.

 

Станом на 2009 рік був командиром 169-го навчального центру. Згодом – начальником управління Південного територіального командування Внутрішніх військ МВС.

 

Як повідомляла «УМ», 11 лютого 2024 року ЗМІ повідомили, що призначений Зеленським командувач військ Територіальної оборони Ігор Плахута під час Євромайдану керував силами ВВ, які розганяли Майдан.

 

Журналістка Ольга Худецька заявила, що генерал Плахута під час Революції Гідності не покинув своїх військових і водночас вів переговори з активістами.