Нересурсний ресурс? Чи допоможе Україні урядова стратегія демографічного розвитку до 2040 року
Стратегія мала б визначити чіткі напрями вирішення демографічної кризи, яка є і має поглибитися у майбутньому. >>
Під час відвідання українським омбудсманом засідання Ялтинської європейської стратегії. (Фото: Телеграм Омбудсман Лубінець Дмитро)
Термін “обмежено придатний” до військової служби в Україні можуть прибрати. Таким чином будуть розподіляти всіх громадян на придатних і не придатних.
Із такою ідеєю виступив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на засіданні Ради національної безпеки та оборони.
Як інформує УМ, про це він повідомив в ефірі телемарафону.
Рішення таке, що потрібно прибрати це “обмежено придатний”. Громадянин має бути або придатний до виконання військової служби або не придатний. Якщо в силу свого здоров’я людина не придатна до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій і в нього є, наприклад, проблеми з хребтом. Але він може бути в штабі або в складі ракетних військ, може займатись IT військовим напрямком. Тобто все це треба врегулювати”.
За його даними, в Україні трапляються абсурдні ситуації, коли здорові чоловіки потрапляють в категорію “непридатних”, а людей з очевидними і довготривалими проблемами зі здоров’ям відносять до категорії “обмежено придатні”.
“Таким чином потрібно показати громадянину, що якщо він придатний, але в нього є проблеми зі здоров’ям, то він придатний для проходження служби в таких-то військах, які, наприклад, не пов’язані з передовою”.
Дмитро Лубінець переконаний, що це має бути прозорий та максимально цифровізований для громадян та лікарів процес
Також уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час Ялтинської європейської стратегії розповів, що розроблено механізм повернення депортованих з окупованих територій українських дітей.
Механізм повернення депортованих дітей Лубінець оприлюднив у Telegram.
За словами Омбудсмана, механізм повернення дітей має кілька ключових етапів:
Розробка механізму отримання списків дітей;
Верифікація та оновлення даних;
Документування фактів злочинів та виявлення нових обставин;
Психологічна реабілітація дітей після повернення;
Створення спеціального центру для реабілітації;
Відкриття гуманітарних коридорів.
Нагадаємо, що в липні офісу омбудсмена вдалося повернути з окупації на підконтрольну Україні територію двох дівчат, 5-ти і 12-ти років.
Як повідомляла УМ, Україна повернула додому 9 дітей.
Стратегія мала б визначити чіткі напрями вирішення демографічної кризи, яка є і має поглибитися у майбутньому. >>
На війні з російськими загарбниками загинув чоловік доньки Ірини Фаріон. >>
На фронті, на Харківському напрямку, загинув російський опозиційний активіст Ільдар Дадін, який воював на стороні Збройних Сил України. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>
Проти зниження мобілізаційного віку в Україні нижче від 25 років висловився колишній головнокомандувач ЗСУ й нині посол України у Великобританії Валерій Залужний. >>
Про проведення службового розслідування з приводу смерті командира 186 окремого батальйону підполковника Ігоря Гриба повідомило командування 123 бригади тероборони. >>