Митрополит ПЦУ Данило критикує заборону на паломництва через «вигадану війну»

15:33, 09.08.2023
Митрополит ПЦУ Данило критикує заборону на паломництва через «вигадану війну»

Митрополит Данило Ковальчук виступає проти заборони на паломництва. (Скріншот відео)

Митрополит Православної Церкви України (ПЦУ) Данило (Михайло Ковальчук), який служить у Чернівцях та Буковині, висловив своє обурення щодо заборони владою паломництв через нібито  "вигадану" війну.

 

У відповідь на це представники Православної Церкви України визнали слова митрополита за помилкове вираження стилістики мови. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Громадське.

 

«Дорогі брати та сестри, дорогі паломники, ми схиляємось перед вами, тому що ви долаєте всупереч неможливому. Наша влада видумує то війну, то боїться, аби московські їх не засудили, – і не дозволили нам вас зібрати в це святилище і дати роздуми богоспасенні», – сказав митрополит Данило (Ковальчук)

 

Такий уривок виступу церковного діяча поширився соцмережами.

 

У пресслужбі ПЦУ пояснили, що митрополит Данило у своїй промові мав на увазі офіційно встановлену заборону проводити масові паломництва, що було запроваджено через війну. 

 

"Але ця заборона на практиці не виконується всюди однаково: коли йдеться про заходи, які організовує московський патріархат, то їх проводять фактично без заборони. Можна навести приклади походів на Почаїв. Це, як можна зрозуміти з промови, і обурює митрополита Данила", – сказав речник Київської Митрополії ПЦУ митрополит Євстратій (Зоря).

 

Він вважає, що митрополит Данило мав би дати розʼяснення і перепросити за хибно сформульовану думку.

 

У ПЦУ запевнили, що їхня позиція щодо війни, розвʼязаної Росією, "ясна, однозначна і багато разів засвідчена в документах і заявах".

 

"Означення "вигадана війна" категорично суперечить позиції ПЦУ і не може в жодному разі трактуватися не лише як офіційна думка Церкви, але і як думка на рівні окремих її представників. Цілком очевидно, що він (митрополит - ред.) абсолютно некоректно вжив словосполучення "вигадана війна" і тому має розʼяснити, що він зробив це помилково. Можливо, це сталося через його стилістику мови та вік (74 роки)", – зазначив Євстратій Зоря.

 

Як повідомляла УМ, скандально відомий митрополит Павло (Петро Лебідь), відомий як «Паша Мерседес» звільнився із СІЗО та поїхав додому на авто свого адвоката Микити Чекмана. Сталося це після того, як за підозрюваного ієрарха Московського патріархату внесли заставу у розмірі 33,3 мільйони гривень.