Міноборони затвердило жіночу літню польову форму для ЗСУ

17:27, 05.08.2023
Міноборони затвердило жіночу літню польову форму для ЗСУ

В новому однострої виконувати як бойові, так і тилові обов’язки, жінкам стане значно комфортніше. (mil.gov.ua)

Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон костюма літнього польового для військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіноча літня польова форма офіційно поставлена на забезпечення.

 

Щоправда сталося це чомусь в останній місяць літа.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Міноборони України в суботу.

 

Зазначається, що робота над впровадженням жіночої польової форми розпочалася за ініціативи проєкту Arm Women Now та громадської ініціативи Forma Two ще у 2022 році: чисельні засідання робочих груп, напрацювання, випробування форми і врешті вона затверджена.

 

За результатами військових (дослідних) випробувань костюма літнього польового для військовослужбовиць, було затверджено технічну специфікацію на даний вид речового забезпечення.

 

 

«Модель костюма літнього польового для наших військовослужбовиць проходить належні процедури у заявлені терміни. Технічна специфікація та зразок-еталон вже затверджені. Тож найближчим часом будуть розпочаті відповідні процедури закупівель та постачання у війська», - повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

 

За його словами, відомство цінує кожного і кожну у нашому героїчному війську. Тож в оновленій моделі костюма було враховано усі побажання і зауваження військовослужбовців-жінок, які брали участь у військових (дослідних) випробуваннях.

 

«Вірю, що в новому однострої виконувати як бойові, так і тилові обов’язки, стане значно комфортніше. До речі, навіть не в усіх країнах-членах НАТО, чий стандарт застосовується для пошиву.

 

Та і взагалі, жіноча військова форма довго не була повсякденністю в жодній країні.

 

В США, до прикладу, жінкам дозволено служити в армії з 1948 року і при цьому тільки в 2009 році розпочали розробку і впровадження жіночої уніформи. Лише в 2011 році в американських збройних силах розробили саме жіночу версію уніформи, яка б підходила по антропологічних параметрах. В ізраїльській армії, де жінки також вже понад 50 років проходять обов'язкову строкову службу, жіночу форму видають не у всіх підрозділах. Тож, можна сміливо говорити, що ми серед лідерів», - сказав глава Міноборони.

 

 

Наразі продовжується робота над впровадженням жіночого бронежилета.

 

«Вже є перші зразки жіночих бронежилетів. Триває їх вивчення на відповідність технічній специфікації. Після всіх відповідних випробувань і погоджень буде затверджено зразки-еталони бронежилетів. Зрештою, наші захисниці матимуть можливість отримати не тільки польову форму, а й засоби індивідуального захисту відповідно до своїх антропометричних даних», - зазначив Резніков.

 

Нагадаємо, наприкінці минулого року в Україні представили експозицію військової жіночої форми та амуніції. Форма була розроблена проєктом Arm Women Now за міжнародними стандартами, після чого тестувалася у ЗСУ.

 

Як повідомляла "УМ", сьогодні у лавах ЗСУ проходить службу близько 42 тисяч жінок, близько п’яти тисяч з них перебувають на передньому краї, де виконують бойові завдання нарівні з чоловіками.