Серце нАЗОВні: родини полеглих захисників вимагають зустрічі із Зеленським

19:01, 04.08.2023
Серце нАЗОВні: родини полеглих захисників вимагають зустрічі із Зеленським

Обурення родин загиблих: Вимагають уваги президента до справи про створення військового кладовища (Фото з відкритих джерел)

Родини загиблих захисників просять зустрічі з президентом Зеленським через проблеми із створенням Національного військового кладовища в Києві. 

 

Як інформує Україна молода, про це стало відомо із заяви громадської організації родин загиблих захисників України "Серце нАЗОВні", яку опублікувала її представниця Віра Литвиненко.

 

«Ми, родини загиблих захисників Маріуполя, Азовсталі та всієї України. Пішов другий рік, як загинули наші сини і доньки, батьки, чоловіки та дружини. Ми не можемо гідно поховати своїх героїв, так як влада пообіцяла створити Національне військове кладовище в м. Києві і не виконує своїх обіцянок! Нас водять майже рік по колу. Тому, вимушені публічно звернутись до президента: закликаємо втрутитись в цю ситуацію, розірвати ганебне коло обіцянок і нарешті почати створення військового кладовища в м. Києві», - йдеться у повідомленні.

 

У своєму зверненні родичі вказують, що Національне військове меморіальне кладовище досі не будується, попри те, що є узгоджена позиція про його розташування у Биківні.

 

«Київрада оперативно ухвалила рішення про виділення під Національне військове меморіальне кладовище 8 га землі, яка перебуває у власності міської громади. Верховна Рада, своєю чергою, скоротила терміни і спростила процедури для виділення земельної ділянки під військове кладовище. Проте закон досі не підписаний Вами (президентом – ред.), не опублікований і не вступив в силу», - йдеться у зверненні.   

 

Родичі стверджують, що представники уряду вже пропонували їм створити меморіал в іншому місці, що означало б проходження "всього бюрократичного шляху спочатку".

 

«Просимо про особисту зустріч президента з родинами полеглих героїв для конструктивної комунікації із Офісом президента», - йдеться у зверненні.  
 

Як повідомляла УМ, у київській Биківні розмістять Національне військове меморіальне кладовище (НВМК). І  хоча спершу його хотіли облаштувати на Лисій Горі, нині ухвалено рішення, що Меморіал загиблим від російської агресії військовим створять у межах Биківнянського лісу й ділянки Дарницького лісництва.