Варфоломій провів поминальний молебень за жертвами війни в Україні

14:24, 08.07.2023
Варфоломій провів поминальний молебень за жертвами війни в Україні

Молебень провели в соборі Святого Георгія у Стамбулі, на Фанарі, українською та грецькою мовами. (Фото Офісу президента)

Під час свого візиту в Туреччину Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм, який провів поминальний молебень за жертвами війни в Україні.

 

Молебень провели в соборі Святого Георгія у Стамбулі, на Фанарі, українською та грецькою мовами.

 

Правили Архімандрит Вселенського Престолу отець Методій і Патріарший диякон отець Епіфаній.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляється на сайті глави держави у суботу. 

 

 

Володимир Зеленський поінформував Вселенського Патріарха про ситуацію на фронті й нещодавні злочини агресора проти цивільних українців.

 

Президент висловив подяку Його Всесвятості за непохитну підтримку нашої країни, молитви за мир, засудження агресії та злочинів, усебічну допомогу українцям, які постраждали внаслідок війни Росії проти України.

 

 

«Я хочу подякувати Його Всесвятості. Сьогодні важливий день – наша боротьба триває вже 500 днів – із моменту повномасштабного вторгнення. Ми маємо підтримку Його Всесвятості, молитви за наших бійців, за народ, за наших людей, за життя в Україні. Дякую за непохитну підтримку та молитви за мир, за засудження агресії та злочинів, усебічну допомогу українцям і українкам, які постраждали внаслідок війни!», - сказав Глава держави.

 

Володимир Зеленський наголосив, що під час зустрічі було обговорено українську Формулу миру й повернення незаконно депортованих з України дітей.

 

 

Зі свого боку Його Всесвятість Патріарх Варфоломій відзначив важливість досягнення миру в Україні.

 

«Вселенський Патріархат як Матір-церква всіх православних в Україні завжди перебуває на їхньому боці», – наголосив Його Всесвятість.

 

«Хочу побажати, щоб повернулися всі полонені й усі діти, які зараз перебувають далеко від своїх домівок», – додав Патріарх Варфоломій. 

 

Як повідомляла УМ, Вселенський патріарх Варфоломій переконаний, що Російська православна церква на чолі з патріархом Кирилом (Гундяєвим) розділяє разом із Кремлем відповідальність за військові злочини російських окупантів в Україні.