Рада розгляне нові дати святкування Різдва, Дня Української державності та Дня захисників і захисниць

13:33, 28.06.2023
Рада розгляне нові дати святкування Різдва, Дня Української державності та Дня захисників і захисниць

Кілька державних свят тісно пов’язані з церковним календарем. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський пропонує народним депутатам Верховної Ради  змінити дати святкування трьох державних свят, які пов’язані з церковним календарем.

 

Йдеться про Різдво Христове, День Української Державності та День захисників і захисниць України.

 

Як інформує Україна молода, глава держави вніс проєкт закону "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України", який оприлюднено на сайті Верховної Ради.

 

«Метою законопроекту є відмова від російської спадщини нав'язування відзначення Різдва Христового 7 січня та встановлення дати святкування Різдва Христового 25 грудня. І, як наслідок, перенесення дат святкування Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня), коли вшановується пам'ять видатного державотворця святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого, та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня), яке пов'язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці», - йдеться в обгрунтуванні законопроєкту.

 

Також у пояснювальній записці підкреслюється, що в умовах повномасштабної збройної агресії росії проти України продовжується відродження Української нації.

 

І зазначається: «Боротьба за свою ідентичність сприяє внутрішньому усвідомленню та бажанню кожного українця проживати власне життя зі своїми традиціями, святами тощо».

 

Як повідомляла «УМ», Православна Церква України з 1 вересня 2023 року планує перехід на новоюліанський календар для нерухомих свят. Раніше про такий перехід заявила УГКЦ.

 

Відтак, вірні ПЦУ та УГКЦ відзначатимуть Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, а День Святого Миколая – 6 грудня.

 

Нещодавно Православна церква України попросила державні органи перенести свято, яке нині відзначається 14 жовтня, на 1 жовтня.