У Тбілісі провокатор зірвав прапор України

16:29, 08.05.2023
У Тбілісі провокатор зірвав прапор України

У Грузії назвали інцидент із українським прапором неприпустимим

У центральному парку Тбілісі невідомий чоловік зірвав прапор України. Українське посольство вимагає розслідувати інцидент. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляють «Новости Грузии».

 

Інцидент у парку Ваке в Тбілісі, де поруч висіли прапори Грузії, ЄС та України,  привернув увагу після того, як відповідне відео потрапило у соцмережі і його поширив телеканал Mtavar

 

На відео видно, як чоловік середнього віку у синій сорочці й сонцезахисних окулярах довго порається біля флагштока, після чого прапор починає повзти вниз. Він зриває його, забирає з собою і йде геть. 

 

Телеканал Mtavari стверджує, що відео поширив у своїх соцмережах чоловік, який і зірвав прапор, а згодом його акаунт став недоступним. За даними Mtavari, він є прихильником проросійського руху "Альт-Інфо" – організації, яка раніше неодноразово зривала прапори ЄС під час своїх акцій. 

 

Тимчасовий повірений України у Грузії Андрій Касьянов назвав інцидент неприпустимим.

 

"Ми повідомили про це в МЗС України і будемо співпрацювати з правоохоронними органами Грузії, щоби цей інцидент розслідували і винні були притягнені до відповідальності згідно із законодавством Грузії", – заявив Касьянов. 

 

Лідер опозиційної партії "Лело" Мамука Хазарадзе назвав інцидент провокацією проти "братства грузинського та українського народів" і закликав заборонити діяльність "Альт-Інфо".

 

З січня 2022 року у Грузії набув чинності закон, який передбачає штраф у розмірі 1000 ларі за наругу над прапором чи гербом країни, з якою Грузія має дипломатичні відносини.  
 


Як повідомляла УМ, адміністративний суд Берліна скасував заборону використовувати українські прапори на радянських меморіалах у Трептов-парку, Тіргартені та Шенхольцер-Гайді.