Архімандрит Києво-Печерської лаври УПЦ (МП) Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ і звернувся до митрополита Епіфанія, щоб затвердити його виконуючим обов’язки намісника Лаври. Епіфаній задовольнив прохання.
У ПЦУ повідомляють, що Авраамій (Лотиш) член духовного собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Відзначається, що він сам звернувся до Епіфанія з проханням затвердити його в числі братії у складі монастиря ПЦУ.
Епіфаній задовольнив прохання Авраамії. Отець тепер буде виконувати обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у складі ПЦУ.
Епіфаній також просить уряд надати приміщення на території Лаври для проведення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності. Він сподівається, що держава допоможе захистити нового намісника і монастир від можливих провокацій з боку прихильників Московського патріархату.
Отець Авраамій також звернувся до братії і закликав монахів об'єднатися та визнати томос єдиної української церкви. Він звинувачує чинного намісника Лаври Павла (Лебедя) та керівництво УПЦ МП у тому, що вони "крок за кроком" формували ту ситуацію, у якій опинився Московський патріархат.
«Всі ми відчули біль та розпач через події, які відбуваються з нашою обителлю. Нас дотепер намагаються переконати, що єдиною причиною цих подій є ставлення держави. Однак слід чесно визнати – наш дотеперішній намісник і священноначаліє в особі митрополита і Синоду крок за кроком формували сумну ситуацію, в якій ми опинилися. Замість діалогу – закритість і погрози. Замість усвідомлення необхідності правдиво, щиро і остаточно розірвати підлеглість Москві, що веде проти нас війну – туманні та половинчасті рішення і заяви, які кожен тлумачить як бажає. Замість пошуків шляхів єднання православних і примирення – розпалювання ворожнечі та протистояння», - зазначив Авраамій.
Отець натякає, що останні події спонукають УПЦ МП визнати "нову канонічну реальність існування в Україні помісної православної церкви, якій надано томос про автокефалію".
Він закликає монахів залишитися в Лаврі, але в складі ПЦУ. Авраамій додав, що готовий до спілкування з духівництвом УПЦ МП.
«Я сам добровільно прийняв це складне, але на мою думку – єдино правильне і канонічно виправдане рішення. Блаженніший Митрополит Епіфаній на моє прохання затвердив мене в числі братії Лаври у складі ПЦУ. На мене недостойного Священноархімандрит поклав обов’язок намісника Лаври. Я усвідомлюю, що приймаю не славу, а терновий вінець і важкий хрест. Але заради смирення і спасіння душі прийшов я сюди, і тому не тікаю від хреста, а з упованням на милість Божу, заступництво Богородиці та молитви Отців Печерських приймаю його», - зазначив церковник.
ДОПОВНЕНО: митрополит УПЦ МП Онуфрій заборонив у служінні архімандрита Києво-Печерської лаври Авраамія (Лотиша) за перехід в ПЦУ та «за ухилення у розкол». Втім, це вже не має жодного значення для нового архімандрита ПЦУ.
Станом на 23 лютого 2023 року СБУ розслідувала майже 60 кримінальних проваджень стосовно проросійськи налаштованих священнослужителів УПЦ МП, поглиблену перевірку пройшли понад 350 церковних споруд і 850 осіб. Суди винесли 7 звинувачувальних вироків.
Як повідомляла УМ, Митрополит Павло , «намісник» Києво-Печерської Лаври заявив, що він та духовенство УПЦ МП має право залишитись і не планує покидати Лавру до закінчення судового розгляду із заповідником "Києво-Печерська Лавра".
Православна церква України проситиме державні органи перенести свято, яке нині відзначається 14 жовтня, на 1 жовтня. Нині держава 14 жовтня відзначає День захисників і захисниць України, це офіційний вихідний. >>
Предстоятель ПЦУ Епіфаній заявляє, що на сьогодні Помісна Церква України складається з 45 єпархій, які в Україні об’єднують близько 8500 громад і понад 80 чоловічих та жіночих монастирів. >>
Директорка Центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва Вероніка Безлер запросила Митрополита ПЦУ Епіфанія відвідати та освятити заклад. >>
У полку імені Кастуся Калиновського розповіли, що утримуючи позиції в Бахмуті, загинув командир групи, тіла ще чотирьох білоруських бійців неможливо забрати з-під завалів. >>
Кримські татари після репресій та депортацій 1944 року повернулися додому, однак з 2014 року Москва відновила їхній геноцид. Партизани з руху «Атеш» переконані, що повернуться знову додому, як це робили й раніше. >>