Архімандрит Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ і очолить Лавру

19:29, 29.03.2023
Архімандрит Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ і очолить Лавру

Архімандрит Києво-Печерської лаври УПЦ (МП) Авраамій (Лотиш) виконуватиме обов’язки обов´язки намісника Лаври (Фото ПЦУ)

Архімандрит Києво-Печерської лаври УПЦ (МП) Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ і звернувся до митрополита Епіфанія, щоб затвердити його виконуючим обов’язки намісника Лаври. Епіфаній задовольнив прохання.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Православна церква України.

 

У ПЦУ повідомляють, що Авраамій (Лотиш) член духовного собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Відзначається, що він сам звернувся до Епіфанія з проханням затвердити його в числі братії у складі монастиря ПЦУ.

 

Епіфаній задовольнив прохання Авраамії. Отець тепер буде виконувати обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у складі ПЦУ.

 

Епіфаній також просить уряд надати приміщення на території Лаври для проведення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності. Він сподівається, що держава допоможе захистити нового намісника і монастир від можливих провокацій з боку прихильників Московського патріархату.

 

Отець Авраамій також звернувся до братії і закликав монахів об'єднатися та визнати томос єдиної української церкви.  Він звинувачує чинного намісника Лаври Павла (Лебедя) та керівництво УПЦ МП у тому, що вони "крок за кроком" формували ту ситуацію, у якій опинився Московський патріархат. 

 

«Всі ми відчули біль та розпач через події, які відбуваються з нашою обителлю. Нас дотепер намагаються переконати, що єдиною причиною цих подій є ставлення держави. Однак слід чесно визнати – наш дотеперішній намісник і священноначаліє в особі митрополита і Синоду крок за кроком формували сумну ситуацію, в якій ми опинилися. Замість діалогу – закритість і погрози. Замість усвідомлення необхідності правдиво, щиро і остаточно розірвати підлеглість Москві, що веде проти нас війну – туманні та половинчасті рішення і заяви, які кожен тлумачить як бажає. Замість пошуків шляхів єднання православних і примирення – розпалювання ворожнечі та протистояння», - зазначив Авраамій.

 

Отець натякає, що останні події спонукають УПЦ МП визнати "нову канонічну реальність існування в Україні помісної православної церкви, якій надано томос про автокефалію".

 

Він закликає монахів залишитися в Лаврі, але в складі ПЦУ. Авраамій додав, що готовий до спілкування з духівництвом УПЦ МП.

 

«Я сам добровільно прийняв це складне, але на мою думку – єдино правильне і канонічно виправдане рішення. Блаженніший Митрополит Епіфаній на моє прохання затвердив мене в числі братії Лаври у складі ПЦУ. На мене недостойного Священноархімандрит поклав обов’язок намісника Лаври. Я усвідомлюю, що приймаю не славу, а терновий вінець і важкий хрест. Але заради смирення і спасіння душі прийшов я сюди, і тому не тікаю від хреста, а з упованням на милість Божу, заступництво Богородиці та молитви Отців Печерських приймаю його», - зазначив церковник.

 

ДОПОВНЕНО: митрополит УПЦ МП Онуфрій заборонив у служінні архімандрита Києво-Печерської лаври Авраамія (Лотиша) за перехід в ПЦУ та «за ухилення у розкол». Втім, це вже не має жодного значення для нового архімандрита ПЦУ.

 

 

Нагадаємо, у березні 2023 року Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розірвав договір із УПЦ МП  про безоплатне користування Лаврою в Києві, тож ченці змушені покинути монастир і всі будівлі. 

 

Станом на 23 лютого 2023 року СБУ розслідувала майже 60 кримінальних проваджень стосовно проросійськи налаштованих священнослужителів УПЦ МП, поглиблену перевірку пройшли понад 350 церковних споруд і 850 осіб. Суди винесли 7 звинувачувальних вироків.

 

Як повідомляла УМ, Митрополит Павло , «намісник» Києво-Печерської Лаври заявив, що він та духовенство УПЦ МП має право залишитись і не планує покидати Лавру до закінчення судового розгляду із заповідником "Києво-Печерська Лавра".