Коли ти не один: історії українських підлітків, які вчаться триматися разом, фото
Під час війни діти швидко дорослішають. Вони вчаться розуміти тишу, відрізняти «вибух» від «грому», ділити уроки з повітряною тривогою. >>
Снайпер 163-го батальйону 119-ї окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович. (Фото СБУ)
Слідчі Служби безпеки остаточно встановили, що українським військовим, якого розстріляли після слів «Слава Україні!», був снайпер 163-го батальйону 119-ї окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє СБУ у неділю ввечері.
«Остаточно підтвердити дані Героя вдалося після комплексу слідчих дій, які включали спілкування з рідними та побратимами загиблого, а також опрацювання фото- та відеоматеріалів.
Крім того, СБУ отримала висновок судової портретної експертизи, якою підтверджено, що військовий на відео – саме Олександр Мацієвський», - йдеться у повідомленні спецслужби.
При цьому, голова СБУ Василь Малюк особисто наголосив:
«Це справжній Герой, який, навіть дивлячись в обличчя смерті, продемонстрував усьому світу, що таке український характер і незламність. Саме такі захисники сьогодні боронять нашу землю, а значить – ворог обов’язково буде розбитий. Бо Велика Перемога України складається із героїчних вчинків таких людей, як Олександр Мацієвський. Герою слава! Героям слава! Україні слава!».
За його словами, спецслужба працює над ідентифікацією окупантів, які вчинили цей кривавий злочин.
«Ми зробимо все, аби ці нелюди понесли заслужене покарання», – підкреслив Василь Малюк.
В СБУ також інформують, що Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецької області.
Як вдалося встановити СБУ, російські окупанти розстріляли Олександра Мацієвського 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року.
Наразі СБУ вживає комплексні заходи для встановлення військовослужбовців рф, які скоїли цей злочин. Досудове розслідування здійснюється за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Заходи проводяться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Як повідомляла «УМ», 6 березня в мережі з'явилося жахливе відео розстрілу українського військового, який потрапив у полон до російських окупантів. В останні миті свого життя український полонений промовив "Слава Україні!".
Згодом у 30-й окремій механізованій бригаді повідомили, що, за попередніми даними, на відео військовослужбовець їхньої бригади - Тимофій Шадура. Цю інформацію оприлюднили і Сухопутні війська ЗСУ в соцмережах.
Натомість у 119-й бригаді тероборони Чернігівської області заявили, що полоненим українським бійцем, якого розстріляли росіяни після слів "Слава Україні", був солдат цієї бригади Олександр Мацієвський. На цій версії наполягав і журналіст Юрій Бутусов.
Під час війни діти швидко дорослішають. Вони вчаться розуміти тишу, відрізняти «вибух» від «грому», ділити уроки з повітряною тривогою. >>
Напис "Слава России" з тіла нещодавно звільненого з полону військовослужбовця почали видаляти українські лікарі: зараз рубець готують до більш агресивного втручання. >>
Картину української дитини-сироти “Зло над містом” подарувала британському королю Чарльзу українська правозахисниця, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року Олександра Матвійчук. >>
У четвер, 12 червня, в рамках стамбульських домовленостей Україна повернула з російської неволі ще одну групу захисників, які зазнали важких поранень та мають тяжкі хвороби. >>
4 червня о 13:45 у Полтавській області оголосили сигнал повітряної тривоги. >>
Російський меморандум, переданий Україні 2 червня, категорично відкидають 82% українців, і лише 10% готові його прийняти. >>