На Буковині СБУ виявила зрадників у рясах з московського патріархату

17:27, 25.11.2022
На Буковині СБУ виявила зрадників у рясах з московського патріархату

На території церкви МП працівники СБУ виявили прокремлівську літературу та документи, що підтверджують наявність російського громадянства (Фото СБУ)

Служба безпеки обшукала  Чернівецько-Буковинську єпархію УПЦ МП і виявила на її території величезні партії прокремлівської літератури, методички Москви щодо проведення служб, документи, що підтверджують наявність у її керівників російського громадянства.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє СБУ у Телеграмі.

 

«У результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

 

Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують "методички" щодо "особливостей" проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення»,— йдеться в повідомленні.

 

У цих листах представники РПЦ ставили завдання дезінформувати прихожан щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Вони вимагали від священників УПЦ МП заперечувати збройну агресію Росії, розповідати про нібито утиски "московської церкви" тощо. 

 

 

Також СБУ знайшла склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримувати окупантів. 

 

У комп’ютерах керівництва єпархії виявили фото посвідчень росіян, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Зокрема, посвідка "героя Росії", підписану міністром оборони РФ за "захоплення Криму" у 2014 році. 

 

 

СБУ розслідує кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) ККУ. 

 

Як повідомляла УМ, вранці 22 листопада Служба безпеки України проводила контррозвідувальні  заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.

 

 

Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

 

Крім Лаври,  СБУ  завітала до церковників УПЦ МП на Рівненщині, шукали ДРГ і зброю.

 

Раніше на території Києво-Печерської Лаври молилися за Росію. Голова СБУ Василь Малюк заявив, що матеріали вже вивчає Служба безпеки. Згодом українська спецслужба відкрила кримінальне провадження через російську пропаганду, яка звучала на території Києво-Печерської Лаври.

 

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що обшуки в Києво-Печерській лаврі – це війна України з Російською православною церквою.

 

Пізніше СБУ повідомила, що оглянула 350 споруд УПЦ МП і знайшла підозрілих росіян, гроші і літературу для промивання мізків.