Львівській археолог Андрій Филипчук загинув під Кремінною
У боях під Кремінною, що на Луганщині загинув 33-річний львівський археолог, заступник директора історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" Андрій Филипчук. >>
Автоматні черги, вибухи, постріли — це і є російська мова сьогодні. (Фото: агентство provid)
Українські креатори з агентства provid пропонують кулі замість слів: вони створили особливий шрифт для матеріалів російською, яка нині ототожнюється з агресією, насиллям та жорстокістю.
Зокрема, шрифт створено з зображень отворів від російських куль на вулицях українських міст, які постраждали від російської агресії.
Як інформує Україна молода, свою ідею під назвою «Російський кульовий» (Russian bullet) агентство provid представило у День української писемності та мови у середу, 9 листопада.
Так, українські креатори ініціювали соціальну кампанію, покликану показати вплив російської пропаганди та російського контенту через візуальний креатив.
Вони створили кириличний шрифт для літер російської мови, який не містить звичних знаків. Замість них використані графічні кульові отвори, зображення яких було знайдено на фотографіях, зроблених на деокупованих територіях. Кожна літера – це слід від російських куль, що влучали в будинки, авто та пам’ятки.
«Росія спілкується з нами мовою насилля та агресії. Автоматні черги, вибухи, постріли — це і є російська мова сьогодні. Кожне “не все так однозначно”, кожне “треба зрозуміти їхню позицію”, кожен заклик до замирення, зняття санкцій або продовження економічної співпраці з Росією перекладається російською мовою як постріли, вибухи й руйнування в Україні.
Тож, якщо існує мова, має бути і її графічне втілення — шрифт. От ми і вирішили створити такий інструмент для простого й наочного відображення російської мови у медіа, контенті та креативних матеріалах. І референсів для такого шрифта, на жаль, виявилося вдосталь», — прокоментувала ідею креативний директор provid Влад Галяпа.
Новий шрифт в агентстві пропонують до вільного вжитку всім, хто хоче скористатися ним для створення будь-яких креативних чи інформаційних матеріалів.
Онлайн-медіа, які досі мають російськомовну версію сайту, можуть встановити собі цей шрифт, щоб підкреслити важливість мовної політики та привернути увагу до загрози з боку російського контенту.
Для цього медіа з російськомовним контентом зазвичай достатньо додати otf-файл шрифту на сервер і прописати в css-стилі випадки його використання. Після цього шрифт працюватиме як звичайний, а російська мова відображатиметься кульовими пробоїнами.
“Його можна використати для комунікаційної кампанії, як іміджевий хід, спосіб привернути увагу до зміни мовної політики перед деактивацією російськомовної версії або ж як засіб для висловлення власної позиції”, — наголошують в агенстві.
В агентстві сподіваються на поширення креативної графічної ідеї. І вже хочуть зробити кілька примірників творів класичної російської літератури, надрукованих шрифтом, що має вигляд слідів від куль.
Креатори закликають видання з російськомовною версією долучитися до кампанії та встановити шрифт принаймні на один день. А для тих медіа, які планують назавжди вилучити мову агресора зі свого ресурсу, цей шрифт стане чудовим приводом наостанок нагадати про загрозу, яка походить від російськомовного контенту.
Звантажити шрифт та дізнатися більше про проєкт можна за посиланням.
Як повідомляла «УМ», Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав українців із Днем української писемності та мови та наголосив, що саме ціною життів кращих ми виборюємо право говорити рідною мовою.
У боях під Кремінною, що на Луганщині загинув 33-річний львівський археолог, заступник директора історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" Андрій Филипчук. >>
Ще 116 укранських оборонців повернулися додому. 4 лютого відбувся ще один великий обмін полоненими. >>
Відомий американський волонтер Піт Рід загинув у Бахмуті Донецької області, де точаться важкі бої. Росіяни вбили його, коли він надавав допомогу цивільному населенню. >>
Переходити на українську мову під час лекції після прохання студентів відмовилася викладачка Державного торговельно-економічного університету. >>
Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий має «великі сумніви», що ворог зможе просунутись у цих регіонах, аби виконати відповідний наказ із Кремля. >>
Серпень 2022 року, США, Флорида. Я й мій 4-річний син Лев другий місяць гостюємо (читай «пересиджуємо війну») в сестри мого чоловіка. >>