Удар по Вінниці: Зеленський наполягає, що росію треба визнати державою-терористом

08:17, 15.07.2022
Удар по Вінниці: Зеленський наполягає, що росію треба визнати державою-терористом

Рятувальники і поліція на місці ракетного удару в центрі Вінниці. (facebook.com/UA.National.Police)

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що день (14 липня), коли було завдано ракетного удару по Вінниці, вкотре довів, що росія має бути визнана державою-терористом.

 

Як інформує Україна молода, про це глава держави сказав у відеозверненні в ніч на п’ятницю, передає Офіс президента.

 

Президент звернувся до партнерів з демократичного світу: «Цей день вкотре довів, що росія має бути офіційно визнана державою-терористом. Жодна інша держава світу не становить такої терористичної загрози, як росія. Жодна інша держава світу не дозволяє собі щоденно знищувати крилатими ракетами й реактивною артилерією мирні міста і звичайне людське життя.

 

Внаслідок лише одного ракетного удару по нашому місту Вінниці вбито 23 людини. Троє дітей до десяти років. І це, на жаль, ще не остаточна кількість. Розбір завалів триває. У списку безвісно зниклих – десятки людей. Серед госпіталізованих є важкопоранені».

 

 

За його даними, одна з ракет знищила медичний центр «Нейромед».

 

«Всередині були люди. Наталія, їй 40 років. Тетяна, їй 32 роки. Володимир, йому 61 рік. Віра, їй 55 років. Я побачив їх серед безвісно зниклих. Розумієте, було навіть невідомо, що взагалі сталося з людьми, які просто пішли в медичний центр...

 

А якби хтось завдав ракетного удару по медичному центру в Далласі або в Дрездені, не дай Боже, то як би це було названо? Хіба не тероризмом?», - акцентував Верховний Головнокомандувач.

 

І додав, що серед загиблих у Вінниці – дівчинка, їй було чотири роки, її звати Ліза.

 

«Чотири роки дитині! Її мати у важкому стані... росія обірвала життя дівчинки якраз у той час, коли в Нідерландах, у Гаазі, відбувалася конференція щодо російських воєнних злочинів. Конференція, на якій вирішували, що потрібно зробити, щоб кожен російський воєнний був покараний.

 

Чи пригадуєте ви хоча б якусь іншу терористичну організацію, яка дозволяла б собі таку зухвалість? Убивати саме тоді, коли її попередні злочини є предметом міжнародного обговорення», - підкреслив Президент.

 

Він переконаний, що росія показала цим своє ставлення і до міжнародного права, і до Європи, і до всього цивілізованого світу.

 

«Після цього ні в кого не може бути жодного сумніву, що якнайшвидше потрібен Спеціальний трибунал щодо російської агресії проти України. Також якнайшвидше має запрацювати спеціальний компенсаційний механізм, за допомогою якого всі російські активи та кошти в усіх країнах світу повинні бути конфісковані й спрямовані на відшкодування збитків жертвам російського терору», - наголосив Зеленський.

 

На його думку, абсолютно необхідно якнайшвидше запровадити такі обмеження проти російського енергетичного експорту, які не дадуть змогу терористам покривати свої витрати за рахунок міжнародної спільноти.

 

«І я хочу підкреслити: це все потрібно не одній тільки Україні, не тільки нашим громадянам, чиї життя під загрозою від російського терору. Це потрібно всім вам, усім у світі, хто цінує людське життя хоча б трохи.

 

Терор – це вірус. І якщо хтось із терористів залишається безкарним, це тільки заохочує інших», - констатував глава держави.

 

На адресу терористів, які запустили ракети по Вінниці президент сказав:  «І наостанок. Хочу, щоб ця команда тієї посудини, з якої вилетіли «Калібри» по Вінниці, точно знала, що тюрма – це найкраще, що їх очікує».

 

Як повідомляла «УМ», в четвер росіяни нанесли підступний ракетний удар по центру Вінниці з підводного човна у Чорному морі в районі мису Фіолент.