Епіфаній у Берліні: «Спільними зусиллями маємо зупинити зло російської агресії»

19:57, 15.06.2022
Епіфаній у Берліні: «Спільними зусиллями маємо зупинити зло російської агресії»

Епіфаній під час виступу в Берліні. (Фото ПЦУ)

Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній під час свого візиту до ФРН нагадав європейцям про війну України з російськими загарбниками і наголосив, що український народ має сильний дух і волю до боротьби.

 

Він також закликав спільними зусиллями зупинити зло російської агресії, щоби ця агресія не рушила далі в Європу.

 

Як інформує Україна молода, про це Епіфаній сказав під час свого виступу в Берліні, де він бере участь у візиті релігійних діячів України до Німеччини, передає сайт ПЦУ в середу.

 

За словами Предстоятеля ПЦУ, слід розуміти, що мета Путіна – не Крим, Донбас чи Київ, бо його мета – «зруйнувати єдину Європу, повернутися в минуле, коли наш континент був поділений і його частина була під тоталітарним контролем Москви».

 

«Нам давали кілька днів до поразки, а ми боремося вже понад три місяці – і будемо боротися далі. Адже ми знаємо, чого чекати від російської окупації – вся територія, яку захопить Путін, стане “Бучею”, стане “кривавою землею”.

 

Ось чому ми просимо всієї можливої допомоги від демократичного світу загалом та від Європейського Союзу і Німеччини зокрема. Чим більше допомоги буде надано і чим швидше вона надійде – тим швидше ми зможемо відкинути агресора, повернути суверенітет над нашою територією», – наголосив Предстоятель Помісної церкви.

 

Митрополит додав, що він, як і всі релігійні діячі просять віруючих людей усіх конфесій про молитву, бо молитва має велике значення.

 

«Ми дякуємо за гуманітарну допомогу, за фінансову допомогу, за турботу про наших біженців. Але також ми підтримуємо прохання України про більшу допомогу посиленими санкціями та зброєю. Ми абсолютно заперечуємо логіку «умиротворення», коли пропонують «віддати» якість території Путіну в обмін на обіцянку миру. Така логіка ніколи не веде до миру!

 

Досвід «Мюнхенської змови», коли Гітлеру віддали Судетську область в обмін на обіцянку миру, свідчить, що апетит агресора від перемог лише зростає. Тим більше, що в Україні нема незаселених територій. На всіх землях живуть люди. Чи нам пропонують віддати в тоталітарну владу Росії наших громадян? Такий підхід в сучасному світі абсолютно неприйнятний», – підкресливЕпіфаній.

 

Першоєрарх ПЦУ зауважив, що хоче засвідчити підтримку заявки України на статус кандидата у члени Євросоюзу і благословив цю добру справу.

 

«Адже Європа – це не просто спільна економіка чи подорожі без кордонів. Найперше Європа – це спільні цінності, це простір миру, гідності та свободи. Україна – невід’ємна частина цього простору, за цінності миру і свободи ми платимо високу ціну. Але ціна поразки, як свідчать Буча і Маріуполь – значно страшніша. Німеччина і Європа знають про це з власної історії, з історії II Світової війни. Ми відкриті до діалогу, до спілкування, до співпраці заради того, щоби правда перемогла, а в Україні запанував істинний, справедливий мир», – підсумував Предстоятель ПЦУ.

 

Як повідомляла "УМ", раніше Епіфаній закликав усі православні церкви світу покарати Гундяєва — керівника Російської православної церкви Кирила, оскільки він є одним із творців «русского міра» та підтримує російську агресію в Україні.