На захист України стало 700 тисяч воїнів

14:12, 22.05.2022
На захист України стало 700 тисяч воїнів

Захисники України та військова техніка розкидані по всій території країни. (Фото Генштабу ЗСУ)

Президент України Володимир Зеленський заявив, що нашу країну у війні з російським агресором обороняють  700 тисяч військових.
 
Як інформує Україна молода, про це Зеленський повідомив в інтерв’ю українським журналістам.
 
«На сьогодні це 700 тисяч – ось ви бачите результат роботи 700 тисяч людей, які воюють. 700 тисяч. Це в момент війни».
 
Зеленський додав, що уся ця кількість людей і техніки розкидані по всій території країни.  
 
За словами президента, для такої країни, як Україна, потрібна армія не у 250 тисяч, або у 260 тисяч (а бойових там було 120 тисяч – уточнив Зеленський), а значно більша. Тому на початку 2022 року він підписав указ про збільшення збройних сил на 100 тисяч на наступний рік.
 
Водночас президент вважає, що навіть ці додаткові 100 тисяч військових не змогли б зупинити повномасштабний напад Росії.
 
«З точки зору тих сил, які застосувала РФ, використовуючи абсолютно все,  використовуючи навіть резерви, використовуючи таку "тиху мобілізацію" ("тиху", бо мобілізація – це коли війна, а війну вони не могли нам оголосити, вони це назвали "спецоперація"). Вони перекидали війська, збільшення було і в Криму, і в Білорусі – на різних напрямках. Це дійсно великий об’єм. Я думаю, що на сьогодні з таким об’ємом жодна країна Європи не впоралась би»,— наголосив Зеленський. 
 
При цьому президент нагадав, що у країнах НАТО є відповідна зброя, є "Петріот", є серйозна ППО, які спроможні захистити небо від тих перших ударів, через які Україна і втратила в перші дні.
 
Зеленський вважає, що Україна непогано підготувалась до війни – Росія не знала про багато речей, і ця підготовка призвела до того, що нашу державу не захопили у перші дні, як це прогнозували розвідки і військові аналітики.   
 
Президент нагадав, що Україна довгий час жила у стані війни, і це була не тільки війна на Донбасі, це були кібератаки, були кроки економічні і фінансові, блокування, зменшення обсягу енергоносіїв, дефіцит бензину тощо. Тому про те, що Росія буде повномасштабно наступати, "було відомо ще з жовтня, а може й з вересня".
 
Але, попри це розуміння і дані різних розвідок, насправді ніхто не знав, якою буде війна, бо "диявол криється у деталях": чи ти воюєш з тими силами і засобами, які на є території Білорусі, чи з тими, які переходять через територію Білорусі і йдуть на Україну, чи підуть з Білорусі танками, чи конкретно з Білорусі летять ракети, чи ти воюєш з одною країною чи вже з двома.  
 
Як повідомляла УМ, Президент України Володимир Зеленський пропонує продовжити термін дії проведення загальної мобілізації на 90 діб.
 
Читайте також: Президент Володимир Зеленський заяви під час спільного брифінгу з прем‘єр-міністром Португалії Антоніу Коштою в Києві, що Україна потребує всіх можливих видів броньованої техніки для оборони від російських загарбників.