Епіфаній вітає перехід ченців з трьох Лавр до ПЦУ

11:37, 13.04.2022
Епіфаній вітає перехід ченців з трьох Лавр до ПЦУ

Митрополит Епіфаній у зруйнованій росіянами Бородянці (Фото ПЦУ)

Ідею переходу до ПЦУ підтримує половина ченців Києво-Печерської лаври. Питання націоналізаціі майна УПЦ МП Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній називає дискусійним, однак вважає що православних українців необхідно захисти від впливу Московії.


Як інформує Україна молода, про це він заявив в інтерв’ю LB. UA.


«Ми повинні говорити про захист. Держава захищає свою територіальну цілісність.  Держава захищає свій інформаційний простір - було закрито декілька проросійських каналів для того, щоб вони не впливали негативно на свідомість українців. Держава захищає свою фінансову систему, енергетичну систему, і, звичайно, що на релігійному підґрунті вона так само повинна захистити православних українців від негативного кремлівського впливу. Бо як структура,  Московський патріархат в Україні має безпосередню інституційну зав’язаність з Москвою»,- зазначив митрополит. 


Він акцентував на тому, що в Україні наразі заборонені проросійські партії, які не мають відкритого інституційного зв’язку з Москвою, який має в Україні московський патріархат. 


Тому законопроєкти, які були зареєстровані у Верховній Раді (про націоналізацію майна МП – ред.) – це питання дискусії. …Вони говорять, що не мають жодного зв’язку (з Москвою. – ред.), але відкрийте офіційний сайт РПЦ - там кожного дня друкують звіти єпархій РПЦ про допомогу біженцям, і єпархії, які перебувають в Україні, також звітують, скільки вони надали гуманітарної допомоги. А якщо вони роблять звіти про гуманітарну допомогу, то я переконаний, що вони роблять звіти не тільки про неї”, - відзначив митрополит Епіфаній. 


Якщо не захистити усі сфери буття від кремлівського впливу зараз, вважає очільник ПЦУ, Україна не зможе встояти, не отримає перемоги. 


Щодо питання націоналізації Києво-Печерської, Святогірської, Почаївської лавр, що наразі знаходяться у розпорядженні УПЦ МП, перехід монахів до ПЦУ допоміг би їм залишитися у зазначених монастирях, вважає предстоятель.


«Що стосується лавр, тут питання подвійне. Лаври є надбанням українського народу. Це майно належить Українській державі, ним розпоряджається уряд України. Але інше питання, що цими лаврами володіють - на умовах договору - монастирі Московського патріархату в Україні. Держава може прийняти рішення про розірвання договору, хоча щодо Почаївської лаври в них закінчується договір оренди цього року, наскільки мені відомо»,- розповів митрополит Епіфаній. 


За його словами, є значна кількість монахів, які підтримують ідею переходу до Православної церкви України. Тож якщо більшість ченців цього патріархату вирішить перейти до ПЦУ, для держави не буде проблемою передати їм зокрема Києво-Печерську Лавру, тому що це власність Української держави.


Однак, за його словами, на відміну від парафій, перехід монастиря має бути колегіальним рішенням більшості насельників, юридично оформленим.


Нагадаємо, народна депутатка Інна Совсун (фракція "Голос") зареєструвала в парламентізаконопроєкт про заборону в Україні Російської православної церкви.


Як повідомляла УМ, московський  патріарх Кирило закликає громадян Росії мобілізуватися до армії РФ та їхати на війну з Україною. Він також почав розповідати байки про українських ворогів, щоб накликати страх на свою паству.