Ідеологія «руського міра» є нацистською по суті – Епіфаній

14:52, 04.04.2022
Ідеологія «руського міра» є нацистською по суті – Епіфаній

Епіфаній закликав владу захистити українців від злочинного впливу РПЦ в Україні. (facebook.com/epifaniy)

Українська держава має захистити громадян від ідеології «руского міра», яка по суті є ідеологією нацизму і нічим не відрізняється від неї.

 

За його словами, радісну звістку про звільнення Київщини, перекреслили жахливі кадри вбивств мирного населення.

 

Як інформує Україна молода, про це заявив предстоятель ПЦУ Епіфаній в ефірі національного телемарафону в понеділок.

 

«Це важко навіть пояснити і збагнути - як це вбивають мирних жителів, невинних людей, дітей. І це ще й виправдовують, тому що ми говоримо про ідеологію так званого «руского міра», співтворцем якої і духовним натхненником є очільник московської патріархії Кіріл Гундяєв.

 

Сьогодні ми чули про те, що російський народ є миролюбивим, і чуємо знову про народи Святої Русі. Але ідеологія «руского міра», як бачимо, виправдовує вбивства, насильство, війну, і тому ця ідеологія «руского міра» нарівні з ідеологією нацизму повинна бути відкинутою і засудженою», – обурюється митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

 

Предстоятель ПЦУ додав, що це церква, яка благословляє терор, благословляє вбивати практично своїх вірних, тому що в Україні до цього часу є багато тих, які знаходяться в складі російської православної церкви.

 

«І тому зараз держава покликана захистити українців від впливу цієї ідеології «руского міра» - подібно до того, як були заборонені проросійські канали, які впливали на свідомість українців, також заборонені партії у Верховній Раді. А зараз ми говоримо не про заборону, а про захист українського населення від впливу цієї ідеології. Тому ми покликані захистити українців від подальшого цього інституційного впливу, який має московський патріархат в Україні – бо вони нерозривно пов’язані з російською православною церквою і є її частиною», - сказав митрополит.

 

Епіфаній констатував, що московський патріархат обмежується мовчанням, там не виправдовують, але й не засуджують війну. Але такі речі, які ми зараз бачимо в Україні, можна порівняти тільки з нацизмом, підкреслив предстоятель ПЦУ.

 

Як повідомляла «УМ», раніше Епіфаній повідомляв, що до ПЦУ переходять десятки громад УПЦ МП і навіть монастирі.

 

Тоді як нардепи Ради хочуть відправити московський патріархат услід за руським кораблем.