Напад на журналістів «Схем»: журналіст Бутусов вважає голову Укрексімбанку Мецгера бандитом

13:02, 05.10.2021
Напад на журналістів «Схем»: журналіст Бутусов вважає голову Укрексімбанку Мецгера бандитом

Журналісти "Схем" дають свідчення поліції після нападу в Укрексімбанку (Фото: radiosvoboda.org)

Відомий журналіст Юрій Бутусов жорстко розкритикував голову державного «Укрексімбанку» Євгена Мецгера за напад на журналістів програми «Схеми» в робочому кабінеті під час інтерв’ю.  

 

Посадовцю не сподобалося питання журналіста Кирила Овсяного і він наказав охороні силою забрати у знімальної групи камери і стерти всі записи.

 

Як інформує Україна молода, свою позицію Юрій Бутусов навів у Facebook  у вівторок.

 

На його переконання, Мецгер дозволив бандитизм проти журналістів "Схем" і не сумнівається, що президент Зеленський його "відмаже" від кримінальної відповідальності.

 

«Учора глава "Укрексімбанку" Євген Мецгер, одного з найбільших державних банків, особистий друг президента Володимира Зеленського, запросив до свого кабінету на інтерв'ю знімальну групу програми "Схеми", журналіста Кирила Овсяного. Під час інтерв'ю Мецгеру не сподобалося одне з питань, після чого Мецгер наказав затримати журналіста своїй охороні! Після цього в оператора силою забрали камеру, забрали карти пам'яті і видалили запис. Євген Мецгер - це просто бандит, який викрав людину, перешкоджав журналістській діяльності», - написав обурений цим безміром пан Бутусов.

 

Журналіст також висловив думку про те, чому посадовець дозволив собі це:

 

«Тому що він входить до угруповання президента Володимира Зеленського. А президент Зеленський завжди відмаже своїх друзів від будь-якого злочину. Тищенку пробачить порушення карантину, Трухіну пробачить ДТП і поранення простих людей, Татарову пробачить корупційну справу НАБУ, Єрмаку – зраду».

 

І додає, що високу посаду у держбанку Мецгер, швидше за все, отримав тому, що він є чоловіком подруги Олени Кравець, відомої актриси «Кварталу 95».

 

«Нові обличчя», які ще продовжують говорити про майбутнє, пробили дно, і опустили нашу державу до часів Януковича. Тільки тоді напади і викрадання нікого б не здивували. Думаю, що це знахабніле від вседозволеності бидло впевнене, як і ті їхні попередники, що вони при владі вічно, і що їм можна все. Зараз настав час визначитися тим, хто небайдужий до того, куди йде наша країна. Я впевнений, що без акції протесту влада не зробить взагалі нічого – час у 2021 році знову збиратися для захисту свободи слова», - підсумовує Юрій Бутусов.

 

Зауважимо, що у понеділок Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні "забрати камери" та "дістати із них касети".

 

Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора "Схем" Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис та видалили записане відео.

 

У кабінеті, окрім самого Мецгера, також був присутній директор департаменту інформаційної політики "Укрексімбанку" Володимир Пікалов, охоронець та ще один працівник банку, який застосував фізичну силу до оператора "Схем", повідомляє Радіо Свобода. 

 

Співробітники оглянули одяг оператора на предмет наявності інших записувальних пристроїв та із погрозами забороняли знімати події на телефон. Оператору та журналісту фізично перешкоджали залишати приміщення.

 

Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене.

 

Журналіст зміг записати те, що відбувалось, на аудіо.

 

 

"Ігоре, забирай у них камери! Виставте їх (камери – ред.) за двері. І ось цю теж. Касети повитягуйте", – чутно на записі голос голови правління "Укрексімбанку" Євгена Мецгера, який звертається до підлеглих.

 

Журналісти та представники редакції, які прибули на місце події, викликали поліцію і написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

 

За фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів "Схем" слідчі поліції Києва відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України - перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

 

"На даний час правоохоронці проводять необхідні слідчі дії для об’єктивного та неупередженого досудового розслідування", - повідомляє поліція Києва.

 

Євген Мецгер очолив "Укрексімбанк" у березні 2020 року. До 2015 року він працював на нижчих посадах у цьому держбанку. Мецгер – уродженець Кривого Рогу.

 

Як повідомляла "УМ", днями документи Pandora Papers частково підтвердили схему переказування коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм Володимира Зеленського та його соратників.
 
 
Після прем'єри фільму-розслідування "Офшор 95",  Порошенко гостро розкритикував Зеленського і Коломойського за причетність до глобальної корупції.