Затриманий у Криму «український агент» виявився журналістом «Радіо Свобода»

09:36, 17.03.2021
Затриманий у Криму «український агент» виявився журналістом «Радіо Свобода»

Владислав Єсипенко з дружиною Катериною

Затриманий російською ФСБ в окупованому Криму «український агент» Владислав Єсипенко - фрілансер української служби «Радіо Свобода» (проєкт «Крим.Реалії»).

 

Як інформує УМ, про це йдеться в заяві президента «Радіо Свобода» Джеймі Флая.

 

Він засудив затримання і арешт Єсипенка.

 

«У той час, коли Кремль застосовує переслідування і залякування проти будь-якого можливого альтернативного голосу в анексованому Росією Криму, нещодавнє затримання Владислава Єсипенка, фрілансера української служби «Радіо Свобода», викликає тривогу. Єсипенка слід негайно звільнити», — заявив Флай.

 

16 березня ФСБ заявила, що затримала в Криму українця Владислава Єсипенка і звинуватила його в підготовці теракту. 

 

Під час обшуку його автомобіля ФСБшники нібито виявили саморобний вибуховий пристрій. Єсипенко нібито зізнався, що збирав інформацію «в інтересах спецслужб України за завданням офіцера діючого резерву 8 відділу 5 департаменту Служби зовнішньої розвідки України полковника Кравчука В. А.». Саморобний вибуховий пристрій він нібито зберігав в автомобілі для забезпечення власної безпеки.

 

Видання «Ґрати» повідомляє, що Єсипенка затримали ще 10 березня, але жодних подробиць відомо не було до сьогоднішньої заяви російської спецслужби. Увагу на українця звернули, коли він знімав акцію біля памʼятника Тарасу Шевченку 9 березня у Сімферополі.

 

Коли незалежний адвокат спробував потрапити до заарештованого Єсипенка в СІЗО, співробітники ФСБ заявили, що українець відмовився від захисника.


Служба зовнішньої розвідки України назвала затримання пропагандистською акцією напередодні річниці окупації півострова. 

.