Солдат Герман полонив російського окупанта на Донбасі
Захисник України, солдат Г. Герман власноруч знешкодив і затримав російського окупанта на передових позиціях ООС, неподалік населеного пункту Чермалик у середу. >>
Старший солдат-контрактник Сергій Петраускас служив у 72-й бригаді імені Чорних Запорожців.
Старший солдат-контрактник Сергій Петраускас з 72-ї бригади імені Чорних Запорожців загинув під час ворожого обстрілу позицій ООС біля шахти «Бутівка» неподалік Авдіївки Донецької області у понеділок.
Відомо, що Сергій Сігітасович народився 18 грудня 1977 року в місті Ічня Прилуцького району Чернігівської області. Батько Сергія Петраускаса – литовець, мама – із російського Ростова-на-Дону.
Як інформує Україна молода, прізвище загиблого повідомила пресслужба Чернігівського обласного військового комісаріату у понеділок ввечері.
Родину вже повідомили про загибель бійця. Без сина, чоловіка і батька лишились мати, дружина, дві доньки та 15-річний син...
“Чернігівській обласний ТЦК та СП із сумом повідомляє, що 22 лютого внаслідок обстрілу із ручного протитанкового гранатомета загинув наш земляк – уродженець Ічнянського району старший солдат військової служби за контрактом Сергій Сігітасович Петраускас”, – йдеться в повідомленні.
Захисник України у 1994 році закінчив Ічнянську середню школу №1 імені Степана Васильченка. Згодом півтора року служив у Національній гвардії України, в різних містах – у Харкові, Чугуєві, Дніпропетровську, Павлограді.
Після демобілізації працював автоелектриком в Ічнянському автотранспортному підприємстві, тоді чотири роки в столиці був пожежником, столяром на будівництві.
«Керівництво Чернігівського обласного ТЦК та СП висловлює щирі співчуття рідним, близьким, бойовим побратимам та друзям Воїна… Про дату та час прощання і поховання Воїна буде повідомлено пізніше...», - додають у військкоматі.
Заступник військового комісара Чернігівської області Вадим Лільчицький розповів журналістам, що Сергія Петраускаса призвали у першу хвилю мобілізації в Ічнянський районний комісаріат на посаду водія військового комісара. Відтак, Сергій довгий час проходив військову службу в райвійськкомісаріаті. В жовтні 2020 року, після організаційно-штатних змін в установі за власним бажанням перевівся для подальшого проходження служби до 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців.
Станом на 19:00 22 лютого тіло бійця знаходилося в зоні бойових дій.
Також з відкритих джерел відомо, що загиблий воїн був активним учасником Помаранчевої революції у 2004 році. А після жорстокого побиття “Беркутом” студентів, вийшов удруге на Революцію Гідності у 2013 році.
Пан Петраускас був членом Всеукраїнського об’єднання “Майдан”, учасником усіх “гарячих” подій на Майдані Незалежності”.
Свого часу в інтерв’ю порталу “Українка” Сергій розповідав, що на фронт пішов також його молодший брат Олександр, який був сапером, пізніше розвідником 1-ї танкової бригади під Волновахою і поблизу Мар’їнки.
Солдат Петраускас наголошував, що вони “не могли вчинити інакше, коли Батьківщині загрожувала небезпека”.
“Це – моя земля, я тут народився, усім серцем люблю рідну Україну”, – казав він.
Сергій був танкістом, воював і на сучасному танку «Булат». В район Луганського аеропорту прибув 1 серпня 2014 року.
«У той час, як наше командування віддало наказ “кільцювати” Луганськ, виявилося, що, насправді, в оточення українських бійців брали російські війська… Й тривалий час ми навіть не могли підійти до залишків підбитого терористами українського літака ІЛ-76 – через постійні ворожі обстріли. Тіла загиблих українських десантників забирали поступово, вирушаючи в рейди, бо відстань від аеропорту до місця трагедії – 15 кілометрів. Я на своєму танку наближався до місця трагедії», – розповідав Сергій Петраускас.
За його словами, після перебування в аеропорту, виконував бойові задачі, виходячи в розвідку під Фабричним, під Новосвітлівкою, Катеринівкою, Красним. «Під час розвідки ми брали в полон переважно російських строковиків або офіцерів. Найгарячіші події почалися 24 серпня 2014 року, коли путінська Росія надіслала в Україну перший так званий “гуманітарний конвой», – згадував воїн.
Як повідомляла «УМ», 22 лютого російські окупанти обстріляли позиції українських захисників зі станкового та ручного протитанкового гранатометів в районі шахти "Бутівка" неподалік Авдіївки.
В результаті обстрілу один воїн загинув, інший отримав поранення. Пораненого доправлено до лікувального закладу де йому надано належну медичну допомогу.
Зауважимо, що Сергій Петраускас – дев’ята втрата Об’єднаних сил у лютому 2021 року.
Захисник України, солдат Г. Герман власноруч знешкодив і затримав російського окупанта на передових позиціях ООС, неподалік населеного пункту Чермалик у середу. >>
За інформацією видання «Ракурс», отриманою з власних джерел, 14 лютого близько 9:20 на позиції поблизу селища Новолуганське Донецької області зник зв’язок. >>
Сержант 59-ї бригади імені Якова Гандзюка Дмитро Сардак загинув внаслідок ворожого обстрілу позицій ООС з мінометів 82-го калібру та станкових протитанкових гранатометів у районі селища Зайцеве на Луганському напрямку у вівторок вранці. >>
Нещодавно випадок звів мене з непересічною людиною — відставним майором Анатолієм Сидоренком, якому випала доля служити спочатку в радянській, а потім і в російській арміях... >>
Троє бійців 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського загинуло внаслідок пожежі у бліндажі на Донеччині, яка сталася 20 лютого. >>
«Укрпошта» 23 лютого вводить в обіг поштові марки «Збройні сили України. Сухопутні війська». Випуск марок із українськими воїнами приурочили до Дня радянської армії. >>