Милованов вважає найкращим часом для жорстких обмежень - Різдво

11:23, 24.11.2020
Милованов вважає найкращим часом для жорстких обмежень - Різдво

Милованов пропонує запровадити жорсткі обмеження на 3 – 4 тижні.

Радник голови Офісу Президента Тимофій Милованов зізнався, що не вірить в ефективність карантину вихідного дня. Відтак він висловив переконання, що кращим варіантом було б запровадити жорсткий карантин під час різдвяних свят на 3 – 4 тижні.

 

У довгостроковій перспективі не варто ставити питання таким чином, щоб або економіка, або боротьба з коронавірусом, розповів Тимофій Милованов в ефірі проєкту "Свобода слова" на ICTV.

 

"Уявіть, що ми обираємо такий підхід і кажемо: економіка – важливіша. Ми не робимо обмежень. Що це означає? Бізнес продовжує працювати, а люди й далі ходять на роботу. Та, як ми бачимо, люди хворіють. Всі перехворіють, якщо не контролювати ситуацію", -  заявив радник голови ОПУ.

 

Він переконаний, що це так само погано позначиться як на людях, так і на бізнесі. Тож, запевняє ексміністр розвитку економіки, нині немає ситуації, коли вибір стоїть лише між обмеженнями й економікою.

 

"Якщо відпустити все, для економіки теж буде погано, коли всі будуть хворі. Тому потрібно вводити певні обмеження. Я раніше говорив про жорсткі обмеження. Я не вірю особисто, що спрацює карантин вихідного дня, але сподіваюся, що я не правий", – зазначив Тимофій Милованов.


На його думку, цього банально буде недостатньо, а саму проблему потрібно вирішувати краще. Радник Андрія Єрмака вважає, що варто було б запровадити жорсткі обмеження на 3 – 4 тижні.

 

"Краще під час Різдва, звісно. Тоді активність буде нижчою. Ті галузі, які постраждають, підтримати фінансово, стабілізувати ситуацію і далі дати економіці працювати", -  резюмував економіст.


Нагадаємо, члени Кабміну 19 листопада зустрічалися з мерами великих міст. Після наради мер Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що урядовці на зустрічі пояснювали: карантин вихідного дня є певною підготовкою до повного локдауну, який можуть ввести 10 – 15 або 20 – 25 грудня. Триватиме він кілька тижнів.

 

Втім, згодом сам Денис Шмигаль цьому заперечив. Він пояснив: питання повного локдауну справді розглядається й уряд готовий до цього як до плану "Б", та якихось конкретних дат наразі немає.