У Дніпрі звільнився викладач, який відмовився проводити пару українською

10:29, 07.11.2020
У Дніпрі звільнився викладач, який відмовився проводити пару українською

Є такі, хто спростовує звільнення професора. Адже наказу про звільнення викладача у виші не оприлюднили.

З НТУ "Дніпровська політехніка" звільнився викладач кафедри філософії. Він відмовився від прохання студентів викладати державною мовою.

 

Професор звільнився за власним бажанням, розповів проректор університету Юрій Хоменко, повідомляє TSN.ua.

 

За його словами, викладача не звільняли. Він сам прочитав скаргу, подумав і пішов з університету.

 

"Усі методичні матеріали в нього були українською мовою. Що там сталося між ним і студентами – інша справа. Тут немає про що говорити, тому що викладач звільнився. Є різні студенти", - зазначив Хоменко.


Він ствердив, що в навчальному закладі 60% студентів – з Донбасу. Більшість з них не проти викладання російською, а викладачі завжди йдуть на поступки та викладають тією мовою, якою їх просять.

 

Водночас, голова Громадської організації "Примножимо славу Придніпров'я" Віктор Березка написав у Фейсбук, що у виші провели опитування серед студентів 

 

"Члени комісії опитали думку студентів. Чотири  виступили на підтримку російської мови. Хтось зазначив, що викладач уже не молодий, йому важко. Інші додали, що в Дніпрі майже всі говорять російською, тому правильно, що викладають цією мовою. Треті нагадали, що російська є мовою нацменшин. На підтримку скаржниці виступив лише один однокурсник з 40 студентів у групі", - написав Березка.

 

 

В соцмережі обговорили конфліктну ситуацію, що виникла між студенткою та викладачем: " Особисто я понад 35 років викладав в цьому університеті. На жаль, це - правда. Половина викладачів дійсно викладає російською мовою",  "Біда не в тому, що вони у віці і їм важко, біда в тому, що такі вчителі не поважають українську, а ще і "грубо" поводяться, і це правда, не можете - навчайтеся, ви вчите дітей, студентів", "Не подобається українська, то вперед до Ростова. Державна мова - українська, тож навчайтесь українською. Іноземці, які в нас навчаються, спроможні вивчити нашу державну мову, а ви ні?" 

 

 

 

Однак серед дописувачі є такі, хто спростовує звільнення професора. Адже наказу про звільнення викладача у виші не оприлюднили.

 

Проте, на фейсбук-сторінці вишу заявили, що викладачі дотримуються вимог мовного законодавства, а скандал з професором – це одиничний випадок. Також зазначили, що на підставі поданої студенткою скарги, в університеті створили комісію, до якої увійшли представники керівництва і викладачі.

 &a