«Руины, а не Украина»: у Дніпрі викладач навідріз відмовився викладати українською, (аудіо)

10:26, 06.11.2020
«Руины, а не Украина»: у Дніпрі викладач навідріз відмовився викладати українською, (аудіо)

Професора відсторонено від викладання.

У Дніпрі у Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» викладач відмовився викладати курс державною мовою. На вимогу студенки говорити українською викладач відповів коротко «пишіть на мене скарги».

 

Як інформує УМ,  про це у Фейсбук в групі Батьки SOS розповів батько однієї зі студенток .

 

Він повідомив, що викладач предмету «Ціннісні компетенції фахівця» професор Г* на прохання студентки навідріз відмовився викладати українською мовою.

 

«Если вам, вас не устраивает, пишите на меня жалобу. Два языка — одна нация, один — руины, а не Украина», — додав професор Г*.

 

За словами батька, після цих слів дівчина встала і вийшла з аудиторії. Розпитала у інших студентів, як з’ясувалося, це не перша така ситуація, але скарг ніхто не писав.


«Все зам’яли. Донька не промовчала і написала скаргу на ім’я ректора. Наступного дня на пару прийшла комісія і почали розбирати цю ситуацію. Питають думки студентів. Чотири студенти виступили на підтримку російської мови. Хтось казав, що викладач вже не молодий, йому важко. На секунду, скільки років Україна незалежна? Що йому заважало вивчити українську мову? Хтось, що у нас в місті (Дніпро) майже всі розмовляють російською, тому правильно, що викладають нею. На підтримку української мови окрім доньки, виступив лише її одногрупник. Всі інші промовчали», — розповідає батько дівчини.

 

Комісія сказала, що студентів почула і протягом 3-х днів ухвалить рішення. За місяць жодного рішення не ухвалили, розповідає батько. Єдине — відомо, що професора відсторонено від викладання.

 

Батько ж дівчини наполягає на звільненні викладача за незнання державної мови.

 

Як повідомляла УМ,  в Одеській гімназії № 4 вчителька Раїса Пироговська принижувала ученицю п’ятого класу через те, що вона їй відповіла українською.

 

У Слов’янську пасажирку маршрутки облаяли через українську мову