Активістка Благодєтєлєва-Вовк отримує погрози після викриття плагіату у роботах Шкарлета

12:04, 08.10.2020
Активістка Благодєтєлєва-Вовк отримує погрози після викриття плагіату у роботах Шкарлета

Першу заяву щодо плагіату Шкарлета Благодєтєлєва-Вовк опублікувала 3 червня

Активістка та координаторка антиплагіатної ініціативи «Дисергейт» Світлана Благодєтєлєва-Вовк заявила про переслідування та погрози сексуального характеру після викриття плагіату в очільника МОН Сергія Шкарлета


Як інформує УМ, про це вона розповіла під час прес-конференції в "Інтерфакс-Україна".

 

Свою першу заяву щодо плагіату Шкарлета Благодєтєлєва-Вовк опублікувала 3 червня, а пізніше зробила ще 8 публікацій. За п'ятьма випадками плагіату в.о. міністра Світлана направила заяви до МОН та НАЗЯВО. Та, за словами активістки, вже з другої половини червня — на початку липня почалося її переслідування.

 

«Третього липня на мою пошту прийшов лист від особи, яка вже восьмого липня почала у своїх листах здійснювати погрози сексуального характеру», — розповіла жінка.

 

Зокрема, координаторці надсилали погрози про зґвалтування, фотографії її будинку та особисті фото. Невідомий чоловік також приходив до під'їзду жінки та фотографував вхідні двері її квартири.

 

Водночас декілька новинних ресурсів опублікували слова політолога Гороховського про нібито судимість Благодєтєлєвої-Вовк, що є неправдою.

 

Юристка та виконавча директорка і членкиня правління Центру протидії корупції Дар'я Каленюк зазначила, що між розкриттям плагіату Сергія Шкарлета і нападками на активістку прослідковується зв'язок.

 

2 вересня Світлана Благодєтєлєва-Вовк звернулась до поліції, де її заяву зареєстрували як звернення громадян. Спочатку правоохоронці не побачили складу злочину в переслідуванні активістки, назвавши це «романтичними записками».

 

Однак 13 вересня правоохоронці все ж відкрили кримінальну справу.

 

Нагадаємо, що Етичний комітет НАЗЯВО виявив плагіат у роботах нинішнього виконуючого обов'язки міністра освіти та науки Сергія Шкарлета.

 

Комітет виявив, що в 4 публікаціях Шкарлета було допущене використання текстових запозичень без посилання на джерело.

 

Наявність плагіату у роботах Сергія Шкарлета підтвердили також незалежні міжнародні експерти. Їм були надіслані уривки робіт, перекладені англійською мовою.

 

Як повідомляла УМ, Сергій Шкарлет подав позов до Окружного адмінсуду Києва проти Нацагентства з питань забезпечення якості освіти, яке виявило плагіат у його наукових роботах.

 

Кабінет міністрів 25 червня призначив ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти і науки і виконувачем обов'язків міністра. Однак, спочатку його кандидатуру не підтримав профільний комітет Ради.

 

30 червня біля Кабінету міністрів пройшла акція студентів і науковців, які протестували проти призначення Шкарлета в.о. міністра освіти та науки.

 

Шкарлета звинувачують у плагіаті в його наукових роботах та підозрюють у зловживаннях. Річ у тім, що Чернігівський національний технологічний університет, ректором якого був Шкарлет, купив для його потреб авто за 1,5 мільйона гривень.

 

Водночас його звинувачують у плагіаті в своїх монографіях та статтях.