В Україні небезпечно бути журналістом – Венедіктова

15:45, 06.06.2020
В Україні небезпечно бути журналістом – Венедіктова

Генпрокурорка Венедіктова в товаристві голови СБУ Баканова (ліворуч) і міністра МВС Авакова (праворуч) під час координаційної наради. (Фото МВС)

Генпрокурорка Ірина Венедіктова стверджує, що правоохоронцями розслідувалося більше 400 кримінальних проваджень щодо перешкоджання професійній діяльності або насильства щодо журналістів в Україні у 2020 році.

 

За її даними, завершено досудове розслідування у понад сотні таких проваджень.

 

Як повідомляє «Україна молода», ці дані пані Венедіктова озвучила у своєму відеозверненні з нагоди Дня журналіста в суботу, 6 червня.

 

«Чи безпечно в Україні бути журналістом? Мусимо визнати, що ні і докорінно міняти ситуацію. Завдання правоохоронних органів зробити так, щоб правда не коштувала життя. Кожен злочин проти представників ЗМІ має бути розкритий, а винні покарані. Гонгадзе, Шеремет, Веремій, Сергієнко, Бузина – в жодному з цих вбивств ще не поставлено законну крапку», - констатує генпрокурорка.

 

І додає: «Тим часом журналісти продовжують зазнавати перешкоджання професійній діяльності, тиску, отримувати погрози застосування насильства і піддаватися фізичній розправі».

 

Генпрокурор повідомила, що за порушення прав журналістів про підозру цьогоріч повідомлено майже двом десяткам осіб. За 5 місяців до суду вже скеровано близько 10 обвинувальних актів.

 

Венедіктова зазначила, що за участі прокурорів у судах наразі розглядається більше п’яти десятків проваджень щодо журналістів проти трьох десятків торік. Однак цього року судами постановлено лише 4 обвинувальних вироки.

 

За її словами, Офіс Генпрокурора в березні створив робочу групу для постійного моніторингу та аналізу стану нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях, що стосуються працівників ЗМІ.