Браїлівський монастир РПЦ на Вінничині зачинився на карантин

08:35, 25.04.2020
Браїлівський монастир РПЦ на Вінничині зачинився на карантин

Свято-Троїцький Браїлівський жіночий монастир РПЦ в Україні закрив свої двері для парафіян.

Свято-Троїцький Браїлівський жіночий монастир, який належить РПЦ в Україні, закрив свої двері для парафіян на невизначений час з 6-ї ранку суботи, 25 квітня.

 

Дивує, що монастир називає причиною такого кроку не пандемію коронавірусу, через яку закрито на карантин Києво-Печерську Лавру та низку інших монастирів РПЦ в Україні, а «продовження карантину в Україні» та нібито підпал Свято-Успенського чоловічого монастиря в Одесі.

 

І це при тому, що між цими двома монастирями доволі суттєва відстань.

 

Про таке рішення Браїлівського монастиря повідомляє «Україна молода» в суботу.

 

«Підтримую дане звернення (звернення Чернівецької єпархії щодо підпалів монастирів і храмів УПЦ так званого Московського патріархату – Ред.), і розумію що загроза є для всіх монастирів. Корисні рекомендації, до яких повинні прислухатись монастирі. Я благословляю з ранку, з 6:00 закрити Браїловський монастир для прихожан і паломників, службу будуть звершувати за закритими дверима, моляться священнослужителі і монашествующі. Прохання до прихожан і паломників з розумінням поставитись до даного вимушеного заходу», — цитує митрополита Вінницького Варсонофія сайт Вінницької єпархії РПЦ в Україні.

 

Як повідомляла «УМ», у ніч на 24 квітня в Одесі сталася пожежа на території Свято-Успенського чоловічого монастиря УПЦ МП. Поліцейські розслідують пожежу як навмисний підпал.

 

Саме московське попівство тривалий час ігнорувало пандемію, аж доки на карантин не було закрито Києво-Печерську лавру, де на коронавірус вже захворіло понад 100 насельників. А також Іонінський і Голосіївський монастирі РПЦ у Києві.

 

Святогірська і Почаївська лаври нині також перебувають у користуванні українського підрозділу Російської православної церкви – УПЦ (МП). Ця релігійна організація стала єдиною в Україні, чільники якої закликали своїх вірян приходити на Великодні служби Божі, всупереч чинним обмеженням через поширення нового коронавірусу.

 

Духівництво РПЦ в Україні, яке господарює в Почаївській лаврі на Тернопільщині не побажало виконувати умови карантину: московське попівство просто відчинило ворота монастиря у Почаєві і пустило усіх бажаючих до головного храму, що спричинило скупчення вірян.