Коронавірус: українцям не радять їздити ліфтом

21:28, 27.03.2020
Коронавірус: українцям не радять їздити ліфтом

Мешканцям багатоквартирних будинків на час карантину варто ходити сходами.

Міністерство розвитку громад та територій України рекомендує мешканцям багатоквартирних будинків на час карантину намагатися ходити сходами і не користуватися ліфтом.

 

Про це Мінрегіон повідомив у соцмережах у п’ятницю.

 

Це одна з порад, що мають на меті протистояти нинішній ситуації з розповсюдженням коронавірусної інфекції.

 

Серед інших рекомендацій – уникати торкатися кнопок ліфтів, дверних ручок без рукавичок чи за можливості дезінфікувати свій поверх (мити підлогу в коридорі, обробляти дезінфектантом ручки дверей, перила сходів, кнопки ліфту тощо).

 

«Виходьте з квартири лише у разі крайньої потреби; за межами квартири за можливості користуйтесь масками, рукавичками, окулярами, уникайте дотиків до обличчя; замовляйте продукти та ліки онлайн; максимально уникайте скупчення людей; тримайте дистанцію між людьми в 1,5 метра; не користуйтеся дитячими майданчиками; дезінфікуйте особисті речі», – радять також у міністерстві.

 

 

Крім того, посадовці рекомендують: «Обмежте спілкування з людьми, які не проживають спільно з вами. Сьогодні є безліч каналів комунікації, які дозволяють працювати та спілкуватися дистанційно. Проводьте вечірки онлайн».

 

Іще одна з рекомендацій, що стосується, зокрема, киян, але може бути актуальною й для інших міст: «Пускайте в під’їзд лише знайомих людей. Збільшилась кількість випадків шахрайства під приводом перевірки/дезінфекції у Києві».

 

Як повідомляла «УМ», в Україні через поширення коронавірусної інфекції до 24 квітня діють надзвичайна ситуація і карантинні заходи, закривається державний кордон, зупинені залізничні, авіаційні й автобусні міжміські й міжобласні пасажирські перевезення, а також міжнародний пасажирський транспорт.

 

Також заборонено проведення масових заходів із участю понад 10 осіб і роботу закладів громадського харчування, ТРЦ й інших громадських місць, не працюють метрополітени, в низці міст громадський транспорт працює тільки для перевезення на роботу працівників критичної інфраструктури: медиків, рятувальників, правоохоронців, співробітників продуктових магазинів, аптек, стратегічних підприємств.

 

Станом на ранок 27 березня в Україні зафіксовано 218 випадків захворювання на коронавірус COVID-19: 5 людей померли, 5 одужали