У Київському інституті музики ім. Глієра закрили на карантин півсотні студентів

17:30, 23.03.2020
У Київському інституті музики ім. Глієра закрили на карантин півсотні студентів

Антон Солов'єнко організував збір коштів, за які студентам купили продукти і воду. (Фото студентів інституту музики ім. Глієра)

Понад півсотні студентів закрили на карантин у гуртожитку Київського інституту музики імені Р.М. Глієра. Причина: в цьому гуртожитку жив хлопець з підозрою на коронавірус.

 

За окремими даними, студенти на кілька днів залишилися без їжі.

 

Одним з перших про це повідомив колишній студент інституту Антон Солов’єнко у Facebook.

 

Завдяки активній позиції Антона, 20 березня було організовано збір коштів і закуплено  продукти і воду. Бо студенти навіть води не мали і мусили кип’ятити воду з крана.

 

«Студентів офіційно закрили на карантин ще 17 березня. Їх там понад 50 осіб. Діти були кинуті напризволяще – вони на три дні залишились без харчування», - каже викладач інституту В’ячеслав Дєдковський

 

І додав, що норми карантину у гуртожитку не дотримуються – порушують їх службові особи. Зокрема, за словами пана Дєдковського, у гуртожитку перебувають вахтер, охоронець, вихователь і комендант, які приходять туди на роботу, перебувають там і виходять, коли йдуть додому. 

 

 

За словами одного зі студентів, який залишився на карантині у гуртожитку і попросив не називати його імені, зранку 17 березня до них прийшли і сказали, що закривають на карантин, і що ніхто не зможе виходити. Наразі студенти перебувають на карантині 6-й день.

 

За словами студента, їх попросили покинути гуртожиток, ще коли хворого студента госпіталізували, але частина студентів (за його словами, близько 60 українців і приблизно два десятки іноземців) не змогли поїхати через роботу, якісь проблеми, через те, що вони не мали куди їхати.

 

Хлопець розповів, що вони не чекали, що їх закриють, тому якихось більших запасів харчів вони не мали – у результаті мешканці гуртожитку залишилися фактично без харчів. Тоді як керівництво закладу ніяк їх не підтримало у перші дні карантину. Але завдяки колишньому студенту інституту і іншим волонтерам вдалося зібрати кошти і для мешканців гуртожитку закупили продукти і воду.

 

Наразі, за словами юнака, керівництво ВНЗ також обіцяло допомогти студентам. Жителі гуртожитка мають змогу спілкуватися один з одним, читають книги, дивляться фільми і займаються музикою.

 

Загалом, за словами студента, перед запровадженням карантину з гуртожитка забрали з температурою 6 осіб. Усі інші мешканці почуваються добре.

 

Ректор університету Олександр Злотник запевнив журналістів, що проблема вже вирішена, студенти усім забезпечені, підозри на коронавірус у госпіталізованих не підтвердились, але карантин знімати не будуть, щоб убезпечити дітей.

 

«Станом на сьогодні проблема вже вирішена. Харчі і вода у студентів є, уже більше, ніж треба. Це забезпечили і студенти, і люди зі сторони, і викладачі збирали, і я давав, у них усе є на місяць наперед. А ці люди – двоє хлопців, яких госпіталізували з підозрою – уже здорові, діагноз у них не підтвердився. Але карантин я витримаю два тижні, як треба. А потім знімемо. І навіть допоможемо студентам, заплатимо за бензин, щоб ті, які захочуть поїхати, змогли дістатись додому», - запевнив пан Злотник видання «Українська правда».

 

І розповів, що коли госпіталізували першу людину з температурою, то адміністрація  закликала залишити гуртожиток, але частина студентів заявили, що мають роботу і хочуть залишитись, і адміністрація пішла їм назустріч і дозволила лишитись.

 

За словами ректора, загалом у гуртожитку на карантині перебуває 66 осіб (42 українці: 40 студентів і 2 співробітники інституту) і 24 іноземних студенти.  

 

Злотник розповів, що двічі на день студенти заміряють температуру тіла і передають інформацію до студентської поліклініки. Наразі хворих не зафіксовано. І додав, що студенти лиш "скаржаться на те, що їм не дозволяють доставити пиво".

 

Ректор також зазначив, що домігся, щоб біля гуртожитку чергували представники Нацгвардії, щоб забезпечити дотримання карантину.

 

 

Як повідомляла «УМ», 13 березня у Радомишлі Житомирської області померла 71-річна жінка, яка 12 березня була госпіталізована із підтвердженим випадком COVID-19.

 

Студент гуртожитку інституту Глієра контактував з родичами померлої, вже 17 березня медики підтвердили, що хлопець таки захворів на коронавірус.