СБУ викрила фейковий ремонт літаків, що міг призвести до жертв

13:20, 08.02.2020
СБУ викрила фейковий ремонт літаків, що міг призвести до жертв

Служба безпеки України викрила механізм неякісного виконання ремонтних робіт організацією з техобслуговування в міжнародних аеропортах "Одеса" та "Київ" пасажирських літаків однієї з українських авіакомпаній, який міг призвести до людських жертв.

 

Про це повідомляє пресцентр СБУ в суботу.

 

"У межах досудового розслідування оперативники спецслужби задокументували порушення вимог чинного законодавства працівниками авіакомпанії та організації з ТО. Зокрема, ними була сфальсифікована документація щодо проведення ремонтних робіт літаків. Подальше використання фактично несправних літаків для пасажирських перевезень могло призвести до виникнення позаштатних ситуацій, у тому числі катастроф з людськими жертвами",- зазначено в повідомленні.

 
 
 

Повідомляється, що за матеріалами СБУ посадовця авіапідприємства, відповідального за технічне обслуговування літаків, рішенням суду визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

 
 
 

Компанії-експлуатанту скасовано відповідні дозволи на виконання авіаційних пасажирських перевезень, а повітряним суднам – сертифікати льотної придатності.

 

Операція проводилась під процесуальним керівництвом органів прокуратури. Тривають слідчі дії.