Герої України: кому дали зірку до Дня незалежності (фото)

13:11, 24.08.2018
Герої України: кому дали зірку до Дня незалежності (фото)

Лейтенант Володимир Соснін, який отримав звання "Герой України", у червні 2014 року поблизу села Селезньовка провів евакуацію особового складу з поля бою та надання медичної допомоги 27 військовослужбовцям (фото: president.gov.ua)

Президент України Петро Порошенко присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" лейтенанту Володимиру Сосніну та посмертно лейтенанту Олегу Довгому.
 
Як повідомили у прес-службі глави держави, почесне звання військові отримали "за особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі".
 
Орден Олега Довгого отримали батьки лейтенанта.
 
 
З 2014 року військовий виконував бойові завданні у зоні АТО, зокрема в районі Чорнухіного, керував взводним опорним пунктом в районі Дебальцевого. 31 січня 2015 року артснаряд з РСЗВ "Град" прямим поданням влучив в укриття, де перебував Довгий, в результаті чого офіцер загинув. Позиції взводного опорного пункту вдалось утримати, противник не прорвався.
 
Лейтенант Володимир Соснін, який отримав звання "Герой України", у червні 2014 року поблизу села Селезньовка провів евакуацію особового складу з поля бою та надання медичної допомоги 27 військовослужбовцям, які отримали поранення різних ступенів тяжкості та перебуваючи під шквальним вогнем, не могли самостійно залишити місце бою. 
 
У липні 2014 року штурмовою групою на чолі з Сосніним було результативно взято під контроль та подальше утримання стратегічно важливу точку - курган Саур-Могилу.